PlusLiga: PGE Skra w rezerwowym składzie ograła Espadon

W spotkaniu 27. kolejki PlusLigi siatkarze Espadonu Szczecin przegrali z PGE Skrą Bełchatów 0:3. Podopieczni Roberto Piazzy umocnili się na drugim miejscu w tabeli.

Szkoleniowiec bełchatowian dokonał kilku zmian w składzie, spotkanie na ławce rozpoczęli Grzegorz Łomacz, Karol Kłos oraz Mariusz Wlazły. Mimo to przyjezdni od początku dyktowali warunki gry i uzyskali przewagę (4:9, 12:16). Gospodarze kilkukrotnie łapali kontakt z rywalami (17:18, 20:21), jednak dwa ataki Bartosza Bednorza znów pozwoliły odskoczyć bełchatowianom (20:24), a skuteczny atak Srecko Lisinaca zakończył pierwszą odsłonę (21:25).

W drugiej odsłonie podobnie – siatkarze z Bełchatowa odskoczyli gospodarzom. Po asie serwisowym Milada Ebadipoura było 4:8; Irańczyk dobrze prezentował się również w ataku (8:12, 13:16). W końcówce pewnie utrzymali przewagę. As serwisowy Lisinaca dał piłkę setową (18:24), a błąd Justina Duffa ustalił wynik partii na 19:25.

Trzeci set miał najbardziej wyrównany przebieg. Zaczął się co prawda dla gospodarzy jeszcze gorzej, niż poprzednie – po serii sześciu przegranych piłek było 1:6. Gospodarze mozolnie odrabiali straty i dopięli swego, wyrównując stan seta na 16:16. Set zakończył się rywalizacją na przewagi, w której to jednak goście zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Skuteczny atak Milana Katicia zakończył spotkanie (25:27). MVP: Marcin Janusz.

Espadon Szczecin – PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 19:25, 25:27)

Espadon: Justin Duff, Bartosz Gawryszewski, Bartłomiej Kluth, Jeffrey Menzel, Michał Ruciak, Eemi Tervaportti – Adrian Mihułka (libero) oraz Janusz Gałązka, Tomasz Kowalski, Mateusz Malinowski, Dawid Murek.
PGE Skra: Bartosz Bednorz, Patryk Czarnowski, Milad Ebadipour, Marcin Janusz, Milan Katic, Srećko Lisinac – Robert Milczarek (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Mariusz Wlazły.

Pozostałe mecze 27. kolejki PlusLigi:

2018-03-23: Cerrad Czarni Radom – Cuprum Lubin 3:1 (25:20, 25:20, 18:25, 25:19)
2018-03-24: Łuczniczka Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (19:25, 32:34, 17:25)
2018-03-25: Dafi Społem Kielce – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (15:25, 25:23, 15:25, 13:25)
2018-03-25: MKS Będzin – Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (20:25, 23:25, 25:23, 25:23, 15:17)
2018-03-25: ONICO Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:20, 27:25, 25:23)
2018-03-25: GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 2:3 (20:25, 19:25, 25:22, 25:20, 7:15)
2018-04-04: BBTS Bielsko-Biała – Trefl Gdańsk (godzina 18.00).