Polsat Boxing Night: Masternaki, czyli dwa pokolenia pięściarzy (WIDEO)

Sporty walki

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) w sobotę 21 kwietnia na gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty zmierzy się z Francuzem Yourim Kayembre Kalengą (23-4, 16 KO). Będzie to rewanż za pojedynek z 21 czerwca 2014 roku, który polski pięściarz przegrał niejednogłośną decyzją sędziów. Podczas przygotowań do PBN, popularny "Master" znalazł jednak czas dla rodziny. Wraz z żoną Darią przeprowadził swoim dwóm synom mały trening bokserski.

- Przywitać się, stuknąć się rękawicami - przygotowywał swoje dzieci do treningu Masternak. - Trzymaj gardę i teraz zadaj cios. Widzisz, jak trzymasz gardę to jesteś bezpieczny - instruował pociechy 30-latek.

 

Po krótkiej chwili wspólnej zabawy zabawy i delikatnej wymianie ciosów nastąpiło najważniejsze.

 

- Koniec walki! Panie i panowie, pojedynek nierozstrzygnięty. Mamy remis - ogłosił werdykt ojciec-pięściarz i zaraz odniósł się do swojej walki na Polsat Boxing Night w Częstochowie. - Na pewno będzie remis, bo skoro Kalenga wygrał pierwsza walkę, ja teraz wygram drugą, to będzie remis. Po jeden - stwierdził.

 

Zabawa wesołej gromadki Masternaków w załączonym materiale wideo.

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":

Walka wieczoru:


Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:

 

Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:

 

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:

 

Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze