MŚ 2018: Nieudany europejski test grupowych rywali Polaków

Reprezentacja Japonii rozegrała swój drugi mecz towarzyski w 2018 roku przygotowując się do rosyjskiego mundialu. Podopieczni Valida Salihodzica tym razem przegrali z Ukrainą (1:2) - test ten był przygotowaniem właśnie pod mecz z Polską.

Reprezentacja Japonii rozegrała w Liege drugi sparing w 2018 roku w ramach przygotowań do mistrzostw świata. Po sprawdzianie z zespołem z Afryki (1:1 z Mali) przyszedł czas na potyczkę z zespołem z Europy. Wybór federacji padł na sąsiadującą z Polską Ukrainę. Trener Halihodzic dał w pierwszym składzie szansę jednej z gwiazd, a więc Keisuke Hondzie, który wcześniej nie pasował do systemu gry szkoleniowca.

Wynik już w 21. minucie otworzył Yaroslav Rakitsky, który uderzył z 25 metrów, a piłka po głowie Uedy wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą świetnie stały fragment gry wykończył obrońca zespołu z Azji, a więc Tomoaki Makino. W drugiej połowie jednak triumfowali Ukraińcy, a po indywidualnej akcji Evgena Konoplyanki do siatki trafił Oleksandr Karavaev, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej.

Reprezentacja Japonii będzie rywalem Biało-Czerwonych w grupie H podczas mistrzostw świata w Rosji. Obie reprezentacje zmierzą się w pierwszej fazie turnieju z Kolumbią i Senegalem.

Japonia - Ukraina 1:2 (1:1)

Bramki: Makino 41' - Ueda sam. 21', Karavaev 69'

Japonia: Kawashima - Sakai, Makino, Ueda, Nagatomo - Hasebe (Misao 82'), Yamaguchi - Honda (Kubo 65'), Shibasaki (Nakajima 80'), Haraguchi (Usami 88') - Sugimoto (Kobayashi 57')

Ukraina: Pyatov - Sobol (Matviyenko 62'), Rakitsky, Ordets, Butko (Karavaev 62') - Stepanenko - Konoplyanka (Tsygankov 79', Malinovsky (Buyalskyy 62'), Zinchenko (Rotan 80'), Marlos (Petryak 90+2') - Besedin