Selekcjoner reprezentacji Polski U-17: To najtrudniejsza porażka w moim życiu

Piłka nożna

- Straciliśmy wielką szansę, żeby pojechać na mistrzostwa Europy i spełnić swoje marzenia. To najtrudniejsza porażka w moim życiu - powiedział trener reprezentacji Polski U-17 po przegranym meczu eliminacji mistrzostw Europy z Irlandią.

Mariusz Hawryszczuk: Patryk Richert powiedział, że jest to absolutnie najtrudniejsza do przetrawienia porażka w jego karierze. W pana szkoleniowej karierze nie było równie ciężkiego meczu, po którym będzie musiał się odbudować przede wszystkim psychicznie?

 

Bartłomiej Zalewski: Na pewno nie będzie łatwo. Myślę, że najbliższe dni nie będą spokojne. Straciliśmy wielką szansę, żeby pojechać na mistrzostwa Europy i spełnić swoje marzenia. To najtrudniejsza porażka w moim życiu.

 

Chyba będzie pan musiał wcielić się w rolę psychologa, bo jak wróci pan do szatni, to zastanie pan morze wylanych łez.

 

Nie wiem, czy jakiekolwiek słowa są w stanie cokolwiek tu zmienić. To był zespół świadomy tego, co chce zrobić. Rzeczywistość jest taka jak widzimy.

 

Czego brakowało podczas wykończenia akcji bramkowych pana zespołu? Czego brakowało podczas wykończenia? Wydawało się, że ta piłka powinna wpaść.

 

Skuteczność. Stwarzaliśmy nie jedną, nie dwie i nie trzy, lecz zdecydowanie więcej sytuacji. W takich momentach decyduje zimna krew i umiejętność zdobycia bramki. Gdybyśmy wykorzystali jedną z tych sytuacji to byłoby zupełnie inaczej.

 

Cała rozmowa z trenerem Bartłomiejem Zalewskim w załączonym materiale wideo.

Mariusz Hawryszczuk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze