Skrót pierwszego meczu na "nowym" Stadionie Śląskim (WIDEO)

Już we wtorek mecz Polska - Korea Południowa. Będzie to pierwsze spotkanie dorosłej reprezentacji na odnowionym Stadionie Śląskim. Jako pierwsi obiekt przetestowali jednak piłkarze kadry U-19, którzy 7 października 2017 roku zmierzyli się w Chorzowie z Białorusią. Zobaczcie skrót meczu Polska - Białoruś U-19.

Dorosła reprezentacja Polski po raz ostatni na Stadionie Śląskim wystąpiła 14 października 2009 roku w przegranym meczu ze Słowacją (0:1). Kilka miesięcy później na chorzowskim gigancie rozpoczął się remont, który potrwał ponad 7 lat. Pierwszym testem dla odnowionego obiektu w Chorzowie był mecz Polska - Białoruś rozegrany 7 października w ramach eliminacji do ME U-19. W legendarnym Kotle Czarownic stawiło się prawie 30 tysięcy widzów, którzy obejrzeli efektowne zwycięstwo młodych Polaków.

Strzelanie na białoruską bramkę rozpoczął w 23. minucie spotkania Marco Drawz, który wykończył znakomitą akcję całej polskiej drużyny. W pierwszej połowie do własnej siatki trafił jeszcze Malkiewicz i do przerwy Polska prowadziła z Białorusią 2:0. W drugiej części spotkania padła tylko jedna bramka autorstwa Adriana Łyszczarza, a nasi zawodnicy kontrolowali przebieg meczu. Ostatecznie wygrali 3:0 i zapewnili sobie awans do kolejnej fazy eliminacji.

Polska U-19 – Białoruś U-19 3:0 (Drawz 23, Malkiewicz 39 samobójcza, Łyszczarz 48)

Skrót meczu Polska - Białoruś U-19 w załączonym materiale wideo.