Włosi uratowali remis z Anglią po rzucie karnym

Reprezentacja Włoch zremisowała z Anglią 1:1 w meczu towarzyskim. Remis w 87. minucie zapewnił zespołowi z Półwyspu Apenińskiego Lorenzo Insigne wykorzystując rzut karny.

Nieco lepiej spotkanie rozpoczęło się dla przyjezdnych. W 17. minucie ciekawą piłkę zagrał Antonio Candreva, lecz Ciro Immobile nie najlepiej zachował się pod bramką i po uderzeniu główką przeniósł piłkę nad poprzeczką. Niespełna dziesięć minut później swoją szansę wykorzystał Jamie Vardy dając Anglikom prowadzenie.

W drugiej części meczu obaj trenerzy zdecydowali się na roszady w wyjściowych składach. Nie zmieniło to jednak znacząco obrazu gry. Kiedy już wydawało się, że wynik jest ustalony w  polu karnym faulowany był Federico Chiesa. Arbiter bez wahania wskazał na jedenastkę, a wykorzystał ją Lorenzo Insigne.

Reprezentacja Anglii na tegorocznym mundialu zagra w grupie G. Jej rywalami będą: Belgia, Panama i Tunezja. Włosi nie zakwalifikowali się na mundial.

Anglia - Włochy 1:1 (1:0)
Bramki: Jamie Vardy 26' - Lorenzo Insigne 87' (k)

Anglia: Butland – Walker, Stones (73' Henderson), Tarkowski – Trippier (60' Rose), Oxlade-Chamberlain (60' Lallana), Dier, Young – Sterling, Lingard (71' Cook) – Vardy (70' Rashford)

Włochy: Donnarumma – Zappacosta, Rugani, Bonucci, De Sciglio, Pellegrini (79' Gagliardini), Jorginho, Parolo – Candreva (56' Chiesa), Immobile (64' Belotti), Insigne