Bolesne zderzenie greckiej siatkarki z polską ekstraklasą (WIDEO)

Rozgrywająca Athina Papafotiou nie będzie miło wspominała debiutu w Lidze Siatkówki Kobiet. Jej drużyna – ŁKS Commercecon – wyraźnie przegrała w derbach Łodzi z Grot Budowlanymi, a grecka siatkarka doznała w trzecim secie bolesnego urazu.

Sytuacja miała miejsce na początku trzeciego seta, przy stanie 0:2. Podczas próby obrony Papafotiou i libero Krystyna Strasz zderzyły się głowami. Grecka rozgrywająca musiała opuścić parkiet, by zatamować krwawienie z nosa.

Greczynka trafiła do ekipy ŁKS na zasadzie transferu medycznego. Pierwsza rozgrywająca łodzianek Lucie Muhlsteinova zerwała więzadła krzyżowe w kolanie podczas turnieju Final Four Pucharu Polski w Nysie; taka kontuzja oznacza, że do końca sezonu nie pojawi się już na boisku.

Papafotiou debiutu w LSK nie zaliczy do udanych, nie tylko z powodu bolesnego urazu, przez który opuściła fragment trzeciego seta. Jej drużyna wyraźnie przegrała z lokalnym rywalem 0:3. W niektórych akcjach dostrzec można było brak zgrania Greczynki z drużyną. Rozgrywająca wywalczyła dla swej drużyny trzy punkty; pierwszy w polskiej ekstraklasie – w pierwszym secie, na 16:16, efektowną kiwką.

Papafotiou urodziła się w 1989 roku w Atenach. Rozgrywająca reprezentacji Grecji występowała wcześniej m.in. w Panathinaikosie, AEK Ateny, niemieckim Allianz MTV Stuttgart, francuskim ASPTT Mulhouse oraz Imoco Volley Conegliano.

Sytuacja z początku trzeciego seta w załączonym materiale wideo.