MŚ 2018: Kalendarz reprezentacji Polski przed MŚ

Piłka nożna
MŚ 2018: Kalendarz reprezentacji Polski przed MŚ
fot. PAP

Jak będzie wyglądał kalendarz reprezentacji Polski przed MŚ 2018? Przed rozpoczęciem mundialu biało-czerwoni zagrają jeszcze - krótko przed turniejem - z Chile i Litwą. Czekają ich także dwa zgrupowania - w Juracie i Arłamowie. Sprawdźcie terminarz reprezentacji Polski przed MŚ w Rosji.

Wtorkowy mecz w Chorzowie z Koreą Południową był pierwszym spotkaniem dorosłej kadry na Stadionie Śląskim od października 2009 roku. Polacy wygrali po serii trzech ostatnich meczów bez zwycięstwa (0:0 z Urugwajem, 0:1 z Meksykiem, 0:1 z Nigerią), a w kadrze zadebiutował pochodzący z Ukrainy Taras Romanczuk. Piłkarz, który od lutego ma polskie obywatelstwo, zebrał pochlebne recenzje i jest poważnym kandydatem do wyjazdu na mundial.

 

Teraz podopieczni Adama Nawałki wracają do swoich klubów, gdzie czeka ich finisz ligowych rozgrywek. 20 maja zakończą się zmagania ekstraklasy w Polsce, podobnie jak np. w Hiszpanii. Tydzień wcześniej będą finiszować ligi m.in. Niemczech (12 maja) i Anglii (13 maja).

W trzeciej dekadzie maja i na początku czerwca piłkarzy Nawałki czekają zgrupowania - najpierw nieco luźniejsze w Juracie, a następnie już to dłuższe w Arłamowie (podobny plan realizowano przed Euro 2016).

 

Ważną datą dla jednego z kadrowiczów może okazać się jeszcze 26 maja. Tego dnia bowiem odbędzie się finał Ligi Mistrzów w Kijowie. Szansę występu wciąż ma Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego. Bawarczycy w ćwierćfinale zmierzą się z Sevillą i będą faworytami.

 

Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Wówczas na Łużnikach w Moskwie gospodarz Rosja zmierzy się z Arabią Saudyjską. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

 

Kalendarz reprezentacji Polski przed MŚ 2018:

 

12/13 maja - zakończenie sezonu ekstraklasy w Niemczech i Anglii
20 maja - zakończenie sezonu ekstraklasy w Polsce
21-26 maja - zgrupowanie regeneracyjne w Juracie
26 maja - finał Ligi Mistrzów (Kijów)
28 maja - początek zgrupowania w Arłamowie (do 7 czerwca)
5 czerwca - ogłoszenie 23-osobowej kadry na mistrzostwa świata
8 czerwca - towarzyski mecz z Chile (Poznań)
12 czerwca - towarzyski mecz z Litwą (Warszawa)
13 czerwca - wylot reprezentacji do bazy w Soczi
14 czerwca - inauguracja mistrzostw świata w Rosji (do 15 lipca)
19 czerwca - pierwszy mecz Polski na mundialu - z Senegalem (Moskwa)

psl, PAP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze