MŚ 2018. Niemieckie media: Polska daleka od formy

Piłka nożna
MŚ 2018. Niemieckie media: Polska daleka od formy
fot. PAP

Choć Polska pokonała we wtorek Koreę Południową 3:2, niemiecki "Bild" sklasyfikował ją dopiero na 18. miejscu w rankingu reprezentacji przygotowujących się do mundialu w Rosji. Niemcy stwierdzili, że "Biało-Czerwoni" są dalecy od optymalnej formy.

Niemiecki dziennik postanowił przyjrzeć się bliżej poczynaniom 32 uczestników mistrzostw świata 2018 i stworzył ranking, w którym najwyżej sklasyfikował drużyny spisujące się w meczach towarzyskich najlepiej, a najniżej te zdecydowanie w nich zawodzące.

Na trzech pierwszych miejscach znalazły się, kolejno: Hiszpania, Belgia i Niemcy. Polska została sklasyfikowana dopiero na 18. pozycji. Przypomnijmy, że ćwierćfinalista Euro 2016 po zakończeniu eliminacji MŚ 2018 rozegrał cztery mecze towarzyskie - jeden z nich wygrał (3:2 z Koreą), jeden zremisował (0:0 z Urugwajem) i dwa przegrał (po 0:1 z Meksykiem oraz Nigerią).

"Przegrana z Nigerią z pewnością była czymś, czego ta drużyna się nie spodziewała. Owszem, Polacy szybko się zrehabilitowali i pokonali Koreę, jednak do optymalnej formy wciąż jest im daleko" - ocenili Niemcy.

Sytuacja wygląda nieco lepiej, jeśli porównamy się z naszymi grupowymi rywalami - wyprzedza nas tylko Kolumbia, która w rankingu "Bilda" zajmuje 12. miejsce, Senegal jest zaś 23., a Japonia 26. Nasuwa się jednak pytanie: czy tworzenie takiego rankingu w okresie, gdy dla reprezentacji wynik wcale nie jest najważniejszy, a selekcjonerzy testują nowych zawodników i rozwiązania taktyczne, ma jakikolwiek sens? Raczej dość nikły.

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie