Puchar Davisa: Kubot wraca do składu na mecz z Zimbabwe

Tenis
Puchar Davisa: Kubot wraca do składu na mecz z Zimbabwe
fot. Cyfrasport

Łukasz Kubot znalazł się w składzie reprezentacji Polski na mecz 2. rundy Grupy II strefy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa z Zimbabwe, który odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia w Sopocie. W poprzedniej fazie zmagań tenisista nie wystąpił z powodu kontuzji.

Kubot, lider światowego rankingu deblistów, pierwotnie był w składzie biało-czerwonych na lutowy pojedynek ze Słowenią, ale ostatecznie nie pojechał z kolegami z kadry do Mariboru ze względu na problemy z nadgarstkiem.

 

W porównaniu z meczem 1. rundy, wygranym przez Polaków 3:2, doszło do jednej zmiany - Kubot zastąpił Mateusza Kowalczyka. Powołani na spotkanie w Sopocie zostali także: Hubert Hurkacz (178. w rankingu ATP), Kamil Majchrzak (221.), Michał Przysiężny (1141.) oraz Marcin Matkowski (47. w zestawieniu deblistów).

 

Skład na kwietniowy mecz w hali 100-lecia podali także rywale. Zimbabwe reprezentować będą: Takanyi Garanganga (487.), Benjamin Lock (510.), Mark Chigaazira (1310.) oraz Mehluli Don Ayanda Sibanda (niesklasyfikowany ani w singlu, ani w deblu).

 

Dotychczas doszło do dwóch konfrontacji między tymi ekipami. W 1985 roku w Warszawie zespół z Afryki wygrał 3:2. Dwa lata później w Harare to Biało-Czerwoni wygrali w takim samym stosunku. Poprzednio w Grupie II strefy euro-afrykańskiej Polacy występowali w 2012 roku.

 

Ekipa Zimbabwe w pierwszej rundzie wygrała z Turcją 3:1. Afrykańska drużyna w ostatnich latach rywalizowała w Grupie III lub II tych rozgrywek. Zwycięzca meczu w Sopocie o awans na zaplecze elity powalczy we wrześniu z lepszym z pary Rumunia-Maroko.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze