Reprezentant Polski zmienia klub!

Piłka ręczna
Reprezentant Polski zmienia klub!
fot. CyfraSport

Maciej Gębala za zgodą klubu po zakończonym sezonie odejdzie z SPR Wisły Płock. Jak poinformował klub, piłkarz ręczny od nowego sezonu będzie reprezentował barwy niemieckiego SC DHfK Leipzig. - 1.Bundesliga to najlepsza liga na świecie. Myślę, że taką decyzję podjąłby chyba każdy młody i ambitny zawodnik w Polsce - komentuje swój transfer Gębala.

Decyzja o wyborze nowego klubu zapadła już wcześniej. Mimo obowiązującego kontraktu, oferta klubu z Niemiec była odpowiednia dla drużyny z Płocka. Obrotowy reprezentacji Polski nie ukrywa swojego zadowolenia.

 

”Ten transfer to zwieńczenie dwóch lat spędzonych w Płocku, gdzie w moim przekonaniu, dzięki odpowiednim warunkom, jakie zapewnił mi klub SPR Wisła Płock, zdołałem się znacznie rozwinąć. Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim trenerom za przekazaną wiedzę, kolegom z szatni za braterską więź i kibicom za niesłabnące dodawanie motywacji. W najbliższych tygodniach będę pracował na to, by odwdzięczyć się wszystkim w Płocku, walcząc z całych sił o mistrzostwo” - zapowiada Maciek Gębala.

 

Na temat odejścia piłkarza wypowiedział się dyrektor sportowy klubu, Michał Zołoteńko, dla którego alternatywą po Gębali ma być jego klubowy kolega Igor Źabić

 

”W tej sytuacji naturalnym krokiem było zaproponowanie nowego kontraktu Igorowi Źabiciowi, który po Mistrzostwach Europy zaczął prezentować się bardzo obiecująco. Mocno pracuje w obronie, w wielu momentach pokazał charakter wojownika, można również liczyć na niego w ataku. Dlatego, wbrew naszym pierwotnym zapowiedziom, rozważaliśmy od jakiegoś czasu zatrzymanie Igora na dłużej. Odejście Maćka przyśpieszyło jedynie decyzję o parafowaniu nowej umowy, która będzie obowiązywała przez kolejne dwa lata” opowiada.

 

Maciej Gębala w barwach Wisły rozegrał 84 mecze i zdobył w nich 135 bramek.

JK, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie