Superliga tenisistów stołowych. Szafranek: Szansę dostaną młodzi Polacy

Inne
Superliga tenisistów stołowych. Szafranek: Szansę dostaną młodzi Polacy
fot. Cyfrasport

"Na awans do play off nie mamy szans, dlatego w końcówce sezonu szansę gry dostaną młodzi Polacy" - stwierdził trener tenisistów stołowych Unii-AZS AWFiS Gdańsk Piotr Szafranek. W ostatnich latach jego podopieczni regularnie występowali w finałach.

"Strata jaką mieliśmy po pierwszej rundzie jest już nie do odrobienia. Niestety, nie zagramy w play off i nie zdobędziemy kolejnego medalu" - powiedział Szafranek, mimo że akademicy bardzo dobrze spisują się w tegorocznych spotkaniach elity.

 

Unia-AZS AWFiS wygrała cztery z pięciu spotkań, a jedno przegrała 2:3 - za 1 pkt. W styczniu i lutym podopieczni byłego reprezentantka kraju zgromadzili 13 punktów, o jeden więcej niż we wcześniejszych 11 meczach. W tabeli awansowali z ósmego na piąte miejsce.

 

"Gdybyśmy tak prezentowali się jesienią, to podium byłoby pewne. Niestety, początkowo nie mógł grać Geng Zihao, w ogóle sporadycznie pojawiał się Kaii Yoshida. Na pewno powalczymy o każde zwycięstwo, ale rywale są zbyt daleko" - dodał.

 

Zespół z Gdańska, jeszcze pod szyldem Olimpia-Unia Grudziądz, a także Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zdominowały w ostatnich sezonach rozgrywki o drużynowe mistrzostwo Polski. Gdańszczanie (grudziądzanie) wygrywali w 2011, 2013, 2015 i 2016 roku, a srebro zdobywali w 2014 i 2017 roku.

 

"W ostatnich kolejkach mam zamiar dać możliwość pogrania w superlidze naszej uzdolnionej młodzieży, tj. Janowi Zandeckiemu i Marco Golli. W ogóle cieszy fakt, że aż siedmiu ćwierćfinalistów ostatnich mistrzostw kraju w Raszkowie trenowało w naszym OSSM w Gdańsku" - stwierdził Szafranek.

 

Wiadomo już, że po sezonie klub opuści dwukrotny z rzędu wicemistrz Polski w singlu Marek Badowski.

 

"Zmiany kadrowe będą w obie strony. Jeżeli któryś z młodych polskich zawodników zdecyduje się na studia na AWF w Gdańsku, na pewno będzie trenował w Gdańsku" - przyznał szkoleniowiec.

 

W obecnych rozgrywkach najlepszymi zawodnikami Unii-AZS AWFiS są Rosjanin Michaił Pajkow - bilans gier 14-8 i Chińczyk Geng Zihao 11-7. Badowski wygrał siedem z 20 pojedynków.

JK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze