Trefl Gdańsk gra o kolejne zwycięstwo z rzędu

W czwartkowym meczu w Gdańsku z Cerradem Czarnymi Radom siatkarze Trefla mogą odnieść 10. z rzędu zwycięstwo w ekstraklasie. W tym spotkaniu przekroczona zostanie także liczba trzech milionów kibiców, którzy pojawili się w Ergo Arenie od jej powstania.

Zawodnicy Trefla mogą pochwalić się znakomitą passą. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego wygrali dziewięć kolejnych ligowych meczów, z czego sześć bez straty seta, natomiast z uwzględnieniem spotkań w Pucharze Polski, mogą poszczycić się serią 11 triumfów. Gdańszczanie pozostają niepokonani od 22 stycznia, kiedy zwyciężyli w Ergo Arenie 3:1 Aluron Virtu Wartę Zawiercie.

W tym sezonie zawodnicy Trefla, którzy plasują się na trzecim miejscu w tabeli, odnieśli 20 zwycięstw, z czego 12 bez straty seta. We wcześniejszych trzech w sumie ta sztuka udała się gdańszczanom 14 razy, z czego tylko trzy w poprzednim nieudanym sezonie, w którym drużyna zajęła ósmą pozycję.

Okazja do potrzymania świetnej passy nadarzy się w czwartek o 18 w konfrontacji z Cerradem Czarnymi Radom, których gdańszczanie pokonali 10 grudnia na wyjeździe 3:1.

„Te zwycięstwa są efektem tego, nad czym i jak pracujemy. Wychodzimy na boisko po to, aby wygrać każde spotkanie, ale nie liczę tych zwycięstw. Naszym podstawowym celem jest stałe podnoszenie swoich umiejętności oraz jak najwyższe miejsce w tabeli. Po ostatnim wygranym 3:0 meczu z Cuprum Lubin mieliśmy prawie dwa tygodnie przerwy i w tym czasie mogliśmy spokojnie popracować nad przygotowaniem kondycyjnym i technicznym” – powiedział Anastasi.

W czwartkowej konfrontacji w Treflu powinien już wystąpić Mateusz Mika, którynie zagrał w dwóch ostatnich spotkaniach. Włoski szkoleniowiec dał odpocząć 27-letniemu przyjmującemu, którego w wyjściowym składzie zastępował Wojciech Ferens.

Z tym meczem związana jest także druga, zdecydowanie bardziej spektakularna liczba. Podczas tego spotkania przekroczona zostanie granica trzech milionów widzów, którzy pojawili się w Ergo Arenie od początku powstania obiektu.

Hala na granicy Gdańska i Sopotu rozpoczęła swoją działalność 18 sierpnia 2010 roku, a na jej inaugurację rozegrany został mecz siatkarzy Polski z Brazylią. W sumie Ergo Arena była gospodarzem 1113 imprez, z czego połowę stanowiły wydarzenia sportowe. Poza tym odbywały się tam koncerty, musicale, uroczystości rodzinne, występy kabaretów oraz gale, a także imprezy handlowe, targi i wystawy.

Rekordowy pod tym względem był rok 2017, w którym w Ergo Arenie zorganizowano 268 imprez.