Wierzbicki: Chcę być mistrzem świata!

Sporty walki

Łukasz Wierzbicki na gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty stoczy rewanż z Michałem Żeromińskim. Wierzbicki wybiega jednak dużo dalej w przyszłość. - Mój cel w boksie się nie zmienia - nadal chcę być mistrzem świata - mówi bohater gali, która odbędzie się 21 kwietnia w Częstochowie.

Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) i Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO) znów zmierzą się w ringu, tym razem 21 kwietnia w Częstochowie na gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty! Będzie to rewanż za walkę z listopada ubiegłego roku. Stawką będzie pas mistrza Polski w kategorii półśredniej.

 

Pierwszą walkę wygrał niejednogłośnie na punkty Wierzbicki (96:95, 96:94, 93:97), dlatego po walce mieliśmy trochę kontrowersji. - Michał chce mi coś udowadniać. Jeśli on chce tej walki, a Mateusz Borek chce ją "puścić" na Polsat Boxing Night to w porządku - mówi Wierzbicki.

 

- Po skończonym pojedynku czułem, że tę walkę wygrałem, ale później pojawiły się jakieś kontrowersje. Tak naprawdę wstrzymałem się z powieszeniem pasa na ścianie do momentu aż pojedynek obejrzałem na spokojnie w powtórce. Wtedy utwierdziłem się w przekonaniu, że to była moja wygrana - przekonuje pięściarz.

 

- Mój cel w boksie się nie zmienia - nadal chcę być mistrzem świata. Wierzę w to, że mogę to osiągnąć - mówi przed rewanżem z Żeromińskim, który odbędzie się 21 kwietnia podczas Polsat Boxing Night: Noc Zemsty.

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!
 
O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":
 
W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.
 
Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.
 
W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.
 
Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":
 
Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
 
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
 
o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
 
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)
 
o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
 
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)
 
Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze