Łukaszenka: Słonina to najlepszy doping

Zimowe
Łukaszenka: Słonina to najlepszy doping
fot. PAP

- Najlepszym białoruskim dopingiem jest słonina - stwierdził w czwartek na spotkaniu z białoruskimi olimpijczykami i paraolimpijczykami prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, krytykując dietetyków, którzy nie zawsze prawidłowo przygotowują podopiecznych.

- Odżywanie to jeden z najważniejszych elementów przygotowania sportowców – stwierdził prezydent.

- W czasie mistrzostw świata musicie mieć w lodówce słoninę, porządny kawałek, żebyście mogli po starcie, biegu czy ciężkim treningu zjeść kawałek słoniny i czarnego białoruskiego chleba, a nie jakieś lody i pączki – podkreślił Łukaszenka.

Solona słonina, po rosyjsku „sało”, to tradycyjny przysmak kuchni wschodniej. Podawana jest jako popularna zakąska, np. z ciemnym chlebem i ogórkiem kiszonym, ale jest również wykorzystywana do przyrządzania innych potraw.

Podczas spotkania z uczestnikami zimowych igrzysk olimpijskich w Korei Południowej prezydent wręczył odznaczenia zdobywcom medali, chwalił Darję Domraczewą i paraolimpijczyków, a skrytykował biathlonistów, którzy jego zdaniem skompromitowali się i strzelali „gorzej od dziewczyn”.

Zdaniem Łukaszenki na Białorusi powinno się rozpocząć produkcję łyżworolek, butów do nart biegowych i własnych ratraków, a także skonstruować specjalną całoroczną trasę do treningu dla narciarzy.

Białoruś zajęła 15 miejsce w klasyfikacji medalowej podczas ostatniej olimpiady, zdobywając dwa złote medale i jeden srebrny.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze