Puchar Europy: Galatasaray Stambuł z Kobryn zagra w finale przeciw Wenecji

Galatasaray Stambuł z Eweliną Kobryn awansował do finału Pucharu Europy koszykarek. Okazał się lepszy w dwumeczu od Avenida Salamanka. Jego rywalem będzie włoski zespół Reyer Wenecja, który w czwartek wyeliminował inną drużynę z Turcji Hatay BB Antiochia.

Galatasaray w pierwszym spotkaniu półfinału pokonał zespół z Salamanki 69:62, a w środowym rewanżu w Hiszpanii uległ 55:57. Polska środkowa zdobyła dwa punkty i miała trzy zbiórki. Liderką była Amerykanka Alexandria Quigley, mistrzyni Polski z Wisłą Kraków z 2014 i 2015 r., która zdobyła 24 pkt.

Włoszki przegrały w Turcji różnicą 20 pkt, ale zdołały odrobić straty i pokonały w rewanżu Hatay 80:57.

Mecze finałowe odbędą się 11 i 18 kwietnia, a zwycięzca otrzyma możliwość występu w Eurolidze koszykarek w następnym sezonie. Zespół Galatasaray uczestniczył w tych prestiżowych rozgrywkach w tym sezonie, ale nie zdołał wywalczyć miejsca w play off i od ćwierćfinału grał w Pucharze Europy.

W tych ostatnich rozgrywkach wystąpiło w tym sezonie pięć polskich drużyn, a do play off awansowały trzy, ale żadnej z nich (Artego Bydgoszcz, 1KS Ślęza Wrocław, Basket 90 Gdynia) nie udało się przejść fazy 1/8 finału.