Euroliga: Unicaja Waczyńskiego wygrała po dogrywce. Solidny występ Polaka

Adam Waczyński zdobył 10 punktów, w tym sześć w dodatkowym czasie gry, a Unicaja Malaga pokonała po dogrywce trzeci zespół tabeli Olympiakos Pireus 87:85 w meczu 29., przedostatniej kolejki Euroligi koszykarzy. Było to 12. zwycięstwo drużyny trenera Joana Plazy.

Kapitan reprezentacji Polski był bohaterem dogrywki, w której dwa razy trafił zza linii 6,75 m, doprowadzając w ostatnich 120 sekundach do remisu (82:82 i 85:85). 28-letni zawodnik urodzony w Toruniu przebywał na parkiecie 17 minut. W całym meczu miał celne dwa z trzech rzutów za dwa punkty i dwa z czterech za trzy. Zapisał też w statystykach pięć zbiórek, dwa przechwyty i jedną stratę.

Decydujące o sukcesie gospodarzy punkty uzyskał amerykański środkowy James Augustine na dwie sekundy przed końcem dogrywki. Najlepszym w Maladze był Serb Nemanja Nedovic - 17 pkt. Wśród rywali liderem był rozgrywający Vassilis Spanoulis, który miał 15 pkt i osiem zbiórek.

Unicaja ma bilans 12-17 i straciła już wcześniej szanse na awans do play off.