"Gladiator" w końcu doczeka się debiutu w UFC

Sporty walki
"Gladiator" w końcu doczeka się debiutu w UFC
fot. PAP

Walczący w przeszłości na polskich galach, Abu Azaitar (13-1-1, 1 NC, 7 KO, 1 SUB) nareszcie zadebiutuje w największej organizacji MMA na świecie. Niemiec kontrakt z UFC podpisał w lipcu 2017 roku, a pierwszy występ zaliczy niemal rok później.

Azaitar w przeszłości mierzy się z wieloma Polakami, m.in. z Krzysztofem Kułakiem, Rafałem Lewoniem czy też Piotrem Strusem. Co więcej, jedyną porażkę w swojej karierze zanotował w pojedynku z Marcinem Naruszczką, któremu jednak później się zrewanżował.

 

"Gladiator" ostatni raz walczył w październiku 2016 roku, w lipcu 2017 podpisał z UFC kontrakt i miał pojedynkować się na gali UFC Fight Night w Rotterdamie. Z powodu kontuzji musiał jednak odpuścić starcie. Rok po zawarciu umowy z największą organizacją MMA na świecie będzie miał w końcu szansę na debiut. Jego rywalem będzie Vitor Miranda (12-6, 9 KO, 2 SUB).

 

Brazylijczyk jest już doświadczonym zawodnikiem, dodatkowo walka z Azaitarem może być jego ostatnią dla organizacji, gdyż ma już dwie porażki z rzędu na swoim koncie. Pojedynek Niemca z Mirandą odbędzie się 22 lipca na gali UFC Fight Night w Hamburgu.

 

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze