Masternak wściekły na siebie! "Kalenga po walce nie mógł się ruszyć"

Sporty walki

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) na gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty 21 kwietnia zmierzy się w rewanżowym starciu z Kongijczykiem Yourim Kalengą (23-4, 16 KO), a stawką pojedynku będzie pas organizacji WBO European. "Master" wspominając pierwszy pojedynek w Monako jest na siebie zły. "Kalenga dał z siebie absolutnie wszystko, bo po walce nie mógł się ruszyć".

Mateusz Masternak bił się z Yourim Kalengą w 2014 roku. Wówczas lepszy okazał się Kongijczyk, a "Master" nie może wybaczyć sobie porażki w pamiętnym pojedynku. Być może zwycięstwo otworzyłoby mu wówczas drogę do walk mistrzowskich.
 
- To jedyny zawodnik, z któym chciałem zmierzyć się jeszcze raz. Właśnie po tej walce miałem do siebie żal, że nie zrobiłem wszystkiego, co w mojej mocy, aby wygrać - zaczął Masternak.
 
Okazuje się, że los da Polakowi szansę ponownego wspięcia się na szczyt. Stawką pojedynku będzie pas mistrza Europy WBO, który znacznie przybliżyłby go do walki o mistrzostwo świata. Ten sam tytuł w 2015 roku okazał się dla Krzysztofa Głowackiego przepustką do walki z Marco Huckiem o tytuł organizacji WBO.
 
Masternak wspomina, że po pierwszym pojedynku to jego rywal był bardziej zdewastowany i ma to sobie za złe.
 
- Moment, w którym czekaliśmy razem w pokoju kontroli antydopingowej. Ja przyszedłem jakby nigdy nic, o własnych siłach, oczywiście smutny i zdenerwowany. Kalenga leżał półprzytomny próbując wydukać moje nazwisko... Nie miał siły chodzić! Później myślałem sobie, jak to jest: po walce idę i wszystko jest ze mną w porządku, a ten biedny nie ma siły chodzić. Właśnie to mnie bolało: Kalenga dał z siebie więcej niż mógł, a ja tego nie zrobiłem. Gdybym był w jego stanie: dałem z siebie wszystko, a przegrałem - nie miałbym do siebie pretensji. Jednak tak nie było - to mnie boli do tej pory - zakończył polski pięściarz.
 
 
O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":
 
W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.
 
Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.
 
W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.
 
Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":
 
Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
 
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
 
o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
 
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)
 
o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
 
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)
 
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie