Polsat Boxing Night: Masternak o krok od walki o mistrzostwo świata! Pas w stawce walki z Kalengą!

Sporty walki

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) już 21 kwietnia podczas gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą (23-4, 16 KO). Stawką pojedynku będzie pas organizacji WBO European, a wygrana znacznie przybliży jednego z pięściarzy do walki o zawodowe mistrzostwo świata!

Na gali Polsat Boxing Night, która odbędzie 21 kwietnia w Częstochowie, Mateusz Masternak stanie przed bardzo trudnym wyzwaniem. Jego przeciwnikiem będzie Youri Kalenga, z którym bił się już w 2014 roku. Kilka lat temu lepszy okazał się Kongijczyk, ale w Częstochowie były mistrz Europy planuje zmazać plamę w swoim zawodowym rekordzie.

 

- To jedyny zawodnik, z któym chciałem zmierzyć się jeszcze raz. Właśnie po tej walce miałem do siebie żal, że nie zrobiłem wszystkiego, co w mojej mocy, aby wygrać - mówi Masternak.

 

Od tego czasu obaj zawodnicy radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Obaj zaliczyli po kontrowersyjnej porażce w RPA, przegrali starcia o pasy mistrza Europy (Masternak z Tonym Bellew) czy też mistrza świata (Kalenga z Denisem Lebedevem oraz Yunierem Dorticosem), ale ciągle pozostają w światowej czołówce kategorii junior ciężkiej.

 

Stawka pojedynku będzie jednak znacznie większa niż tylko chęć zwycięstwa w rewanżowym starciu. Zwycięzca zdobędzie pas mistrza Europy WBO i znacznie zbliży się do walki o zawodowe mistrzostwo świata. Ten sam tytuł w 2015 roku okazał się dla Krzysztofa Głowackiego przepustką do walki z Marco Huckiem o tytuł organizacji WBO. Jeden z pięściarzy jest już tylko o krok od walki o tytuł mistrzowski!

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":

 

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.

 

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

 

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

 

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":

 

Walka wieczoru:

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)

 

o mistrzostwo Europy WBO:
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

 

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)

 

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

 

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)

 

Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

 

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

 

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)
 
Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie