Valve wprowadziło ograniczenia w wymianie przedmiotów w CS:GO

E-sport
Valve wprowadziło ograniczenia w wymianie przedmiotów w CS:GO
fot. Valve

Najnowsza aktualizacja wprowadzona przez Valve do gry Counter-Strike: Global Offensive wniosła ze sobą wiele zmian. Jedną z nich są ograniczenia w wymianie, zgodnie z którymi przedmiotów będących obiektem transakcji nie będzie można ponownie wymienić przez kolejne 7 dni.

Najnowsza aktualizacja, oprócz licznych poprawek m.in. na mapach de_Nuke i de_Dust2, wprowadziła jeszcze jedną bardzo znaczącą zmianę. Tym razem twórcy pochylili się nad kwestią wymiany przedmiotów, która dla niektórych graczy jest niemal tak istotna jak sama rozgrywka.

Twórcy postanowili, że odtąd raz wymienione przedmioty nie będą mogły być obiektem kolejnej wymiany przez tydzień. Zmiana ma za zadanie ukrócić liczne oszustwa, które były możliwe dzięki zakładaniu dużej liczby fałszywych kont.

"Wymiana na Steam została stworzona, by umożliwić klientom łatwą wymianę przedmiotów i codziennie tysiące użytkowników korzysta z tego systemu właśnie w ten sposób. W ostatnim czasie szukaliśmy wyjścia, by zmniejszyć nadużywanie systemu wymiany w negatywnych celach (oszustwa) przy jednoczesnym zachowaniu możliwości przeprowadzania transakcji.

Od dziś przedmioty w grze Counter-Strike: Global Offensive, zakupione w grze lub na rynku Steam, będą posiadały siedmiodniowy okres, w trakcie którego niemożliwa będzie ich ponowna wymiana.

Ma to na celu uniemożliwienie osobom trzecim zakładania fałszywych kont, podszywających się następnie pod zwykłych graczy i nadużywających systemu obrotu przedmiotami. To z kolei prowadziło do powstawania serwisów, wykorzystujących ciągłe wymiany do oszukiwania. W przeciwieństwie do graczy serwisy te korzystały z braku ograniczeń w liczbie transakcji, podczas gdy wymiana przedmiotów wśród zwykłych graczy nie następuje częściej niż raz w tygodniu.

Chcemy upewnić się, że wymiana na Steam będzie przydatną funkcją w przyszłości, zapewniającą użytkownikom możliwość otrzymywania i przekazywania przedmiotów zgodnie z ich wolą. Zdajemy sobie jednak sprawę, że dla niektórych klientów dzisiejsza zmiana może okazać się uciążliwa. Będziemy nadal pracować nad tą kwestią i w związku z tym prosimy o przesyłanie uwag" - napisano w komunikacie na stronie Counter-strike.net.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie