Futsal: Brazylia lepsza od Polski w towarzyskim meczu

Piłka nożna
Futsal: Brazylia lepsza od Polski w towarzyskim meczu
fot. Cyfrasport

Futsalowa reprezentacja Polski przegrała z Brazylią 1:3 (0:1) w wyjazdowym towarzyskim meczu rozegranym w nocy polskiego czasu w Uberabie. Bramka dla Polski padła po strzale samobójczym. Rewanż odbędzie się w niedzielę.

Pięciokrotny mistrz świata Brazylia jest liderem światowego rankingu, Biało-Czerwoni są sklasyfikowani na 27. miejscu. Był to pierwszy mecz Polaków po lutowych mistrzostwach Europy.

 

Zespół trenera Błażeja Korczyńskiego w słoweńskiej Lublanie trafił na zdecydowanie wyżej notowanych rywali Rosję i Kazachstan, mających w składach naturalizowanych Brazylijczyków. Z Rosjanami Biało-Czerwoni zremisowali 1:1, a Kazachom ulegli 1:5.

 

Meczami w Brazylii Korczyński zaczyna budować drużynę na eliminacje mistrzostw świata, które powinny ruszyć jesienią 2019. Na czerwiec zaplanowana jest konsultacja kadry, na którą zostaną zaproszeni nowi kandydaci do gry w reprezentacji.

 

W drugiej połowie września kadra zagra w Czechach w cyklicznym Turnieju Państw Wyszehradzkich, z udziałem także Czech, Węgier i Słowacji. Kolejne mecze towarzyskie planowane są na listopad i grudzień.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze