Uskrzydlony fantastycznym golem na Stadionie Śląskim przeciwko Korei Południowej Piotr Zieliński miał poprowadzić Napoli do zwycięstwa na trudnym terenie w Sassuolo, jednak tego dnia kandydat do mistrzostwa Włoch cierpiał na brak skuteczności. Mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki goście długo nie potrafili trafić do siatki Andrei Consigliego i stracili punkty po raz trzeci w ostatnich czterech meczach.

To fatalna wiadomość, bowiem w wypadku zwycięstwa Juventusu nad AC Milan przewaga lidera wzrośnie aż do pięciu punktów na osiem kolejek przed końcem rozgrywek. W drugiej połowie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, a kwadrans po jego wejściu na boisko ekipa Mauricio Sarriego odpowiedziała na trafienie Matteo Politano z pierwszej połowy meczu. Wyrównał Jose Callejon.

Tego popołudnia nie zapamięta zbyt dobrze także jedyny Polak w barwach Sampdorii, a więc Karol Linetty. Pomocnik nie pomógł swojemu zespołowi uniknąć porażki w Weronie z Chievo (1:2). Do siatki w barwach Benevento trafił Guilherme, a jego zespół nawet sensacyjnie prowadził w Rzymie z Lazio. Ostatecznie jednak gospodarze się obudzili i spuścili lanie ostatniemu zespołowi w stawce. Po trafieniach Ciro Immobile czy Lucasa Leivy zespół walczący o europejskie puchary zwyciężył aż 6:2. Wysokie zwycięstwa zapisały sobie także Torino (4:0 z Cagliari) oraz Inter (3:0 z Veroną). Punkty straciła AS Roma (1:1 z Bologną).

Sobotnie wyniki Serie A:

Bologna - AS Roma 1:1 (Pulgar 18' - Dzeko 76')
Atalanta - Udinese 2:0 (Petagna 68', Masiello 74')
Cagliari - Torino 0:4 (Falque 61', Ljajic 65', Ansaldi 79', Obi 88')
Fiorentina - Crotone 2:0 (Simeone 3', Chiesa 62')
Genoa - SPAL 1:1 (Lapadula k. 30' - Lazzari 60'; czerwona kartka: Vicari 29')
Inter - Verona 3:0 (Icardi 1', 49', Perisic 13'; czerwona kartka: Nicolas 90')
Lazio - Benevento 6:2 (Immobile 19', 68', Caicedo 60', Lucas 83', Alberto 90+1' - Cataldi 23', Guilherme 51'; czerwona kartka: Puggioni 9')
Chievo - Sampdoria 2:1 (Castro 62', Hetemaj 79' - Quagliarella k. 26')
Sassuolo - Napoli 1:1 (Politano 22' - Rogerio sam. 80')