Milik nie uratował Napoli! Polacy oddalili się od mistrzostwa Włoch

Piotr Zieliński został desygnowany od pierwszej minuty meczu w Sassuolo, zaś Arkadiusz Milik na boisku pojawił się po przerwie. Wicelider Serie A jednak zawiódł na Mapei Stadium i tylko zremisował z niżej notowanym rywalem, tracąc punkty po raz trzeci w ostatnich czterech kolejkach. To fatalna wiadomość dla zespołu, który w wypadku zwycięstwa Juventusu na kilka kolejek przed końcem będzie tracić do mistrza Italii już cztery punkty.

Uskrzydlony fantastycznym golem na Stadionie Śląskim przeciwko Korei Południowej Piotr Zieliński miał poprowadzić Napoli do zwycięstwa na trudnym terenie w Sassuolo, jednak tego dnia kandydat do mistrzostwa Włoch cierpiał na brak skuteczności. Mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki goście długo nie potrafili trafić do siatki Andrei Consigliego i stracili punkty po raz trzeci w ostatnich czterech meczach.

To fatalna wiadomość, bowiem w wypadku zwycięstwa Juventusu nad AC Milan przewaga lidera wzrośnie aż do pięciu punktów na osiem kolejek przed końcem rozgrywek. W drugiej połowie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, a kwadrans po jego wejściu na boisko ekipa Mauricio Sarriego odpowiedziała na trafienie Matteo Politano z pierwszej połowy meczu. Wyrównał Jose Callejon.

Tego popołudnia nie zapamięta zbyt dobrze także jedyny Polak w barwach Sampdorii, a więc Karol Linetty. Pomocnik nie pomógł swojemu zespołowi uniknąć porażki w Weronie z Chievo (1:2). Do siatki w barwach Benevento trafił Guilherme, a jego zespół nawet sensacyjnie prowadził w Rzymie z Lazio. Ostatecznie jednak gospodarze się obudzili i spuścili lanie ostatniemu zespołowi w stawce. Po trafieniach Ciro Immobile czy Lucasa Leivy zespół walczący o europejskie puchary zwyciężył aż 6:2. Wysokie zwycięstwa zapisały sobie także Torino (4:0 z Cagliari) oraz Inter (3:0 z Veroną). Punkty straciła AS Roma (1:1 z Bologną).

Sobotnie wyniki Serie A:

Bologna - AS Roma 1:1 (Pulgar 18' - Dzeko 76')
Atalanta - Udinese 2:0 (Petagna 68', Masiello 74')
Cagliari - Torino 0:4 (Falque 61', Ljajic 65', Ansaldi 79', Obi 88')
Fiorentina - Crotone 2:0 (Simeone 3', Chiesa 62')
Genoa - SPAL 1:1 (Lapadula k. 30' - Lazzari 60'; czerwona kartka: Vicari 29')
Inter - Verona 3:0 (Icardi 1', 49', Perisic 13'; czerwona kartka: Nicolas 90')
Lazio - Benevento 6:2 (Immobile 19', 68', Caicedo 60', Lucas 83', Alberto 90+1' - Cataldi 23', Guilherme 51'; czerwona kartka: Puggioni 9')
Chievo - Sampdoria 2:1 (Castro 62', Hetemaj 79' - Quagliarella k. 26')
Sassuolo - Napoli 1:1 (Politano 22' - Rogerio sam. 80')