Premier League: Zwycięstwa faworytów! Salah bohaterem Liverpoolu

Czołowa trójka Premier League, dwa kluby z Manchesteru oraz Liverpool dopiszą po 32. kolejce po trzy punkty w ligowej tabeli. Największe problemy mieli "The Reds", którzy dopiero w końcówce zapewnili sobie zwycięstwo nad Crystal Palace.

Zmierzający pewnie po mistrzostwo kraju zespół Pepa Guardioli pojechał po kolejny komplet punktów na Goodison Park. Co ciekawe w pierwszym spotkaniu obu ekip w tym sezonie padł remis, teraz jednak nic nie zapowiadało, że Everton postawi się liderowi. Nie minął kwadrans, a "The Citizens" już prowadzili 2:0. Na listę strzelców wpisali się Leroy Sane oraz Gabriel Jesus. Przed przerwą podwyższył Raheem Sterling i wszystko było już praktycznie jasne.

Honorowe trafienie w drugich 45 minutach zaliczył Yannick Bolasie. Manchester dopisał sobie kolejny trzy oczka, prawdopodobieństwo nie wygrania ligi przez "The Citizens " spadło niemal do zera.

W pierwszym meczu 32. kolejki Liverpool miał ogromne problemy z walczącym o utrzymanie Crystal Palace. Do przerwy "Orły" prowadziły 1:0. W drugiej połowie najpierw wyrównał Sadio Mane, a trzy punkty uratował w samej końcówce, niezawodny Mohamed Salah. Wicemistrzostwo Anglii jest cały czas w zasięgu "The Reds".

Zwycięstwo zanotował Manchester United, który po golach Romelu Lukaku oraz Alexisa Sancheza pokonał Swansea z Łukaszem Fabiańskim w bramce. Pewną wygraną zaliczyły też ekipy West Hamu United oraz Leicester. West Brom z Grzegorzem Krychowiakiem na ławce rezerwowych przegrał natomiast z Burnley. Zespół Polaka powoli może witać się z Championship.