GP w judo: Pacut i Kuczera na podium w Gruzji

Sporty walki

Beata Pacut (Czarni Bytom) w kategorii 78 kg i Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik) w wadze 90 kg zajęli trzecie miejsca w ostatnim dniu zawodów Grand Prix w judo w Tbilisi.

W decydujących walkach Kuczera wygrał w dogrywce z Grekiem Theodorosem Tselidisem, a Pacut pokonała przez waza-ari Niemkę Lisę Dollinger.

W tych kategoriach wagowych triumfowali Francuzka Audrey Tcheumeo, z którą Polka przegrała w półfinale i Brazylijczyk Rafael Macedo.

W sobotę na drugiej pozycji uplasowała się Karolina Tałach (63 kg, Wybrzeże Gdańsk), a w piątek na piątym miejscu sklasyfikowana została Anna Borowska (57 kg, Kejza Team Rybnik).

Turniej w gruzińskiej stolicy był dla polskich judoków ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy w Tel Awiwie (26-28 kwietnia).