PBN: Zwycięzca walki Adamek vs Abell zmierzy się z Joshuą!

Sporty walki

Sensacyjną wiadomość przekazał oficjalny profil MB Promotions na Facebooku. Zwycięzca walki Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) - Joey Abell (34-9, 32 KO), która odbędzie się 21 kwietnia podczas gali Polsat Boxing Night będzie kolejnym rywalem Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO). Stawką pojedynku mają być cztery mistrzowskie pasy będące w posiadaniu Anglika.

Adamek już 21 kwietnia zmierzy się z bardzo niebezpiecznym Abellem, pogromcą m.in. Krzysztofa Zimnocha. Gala PBN już 21 kwietnia, a stawką walki wieczoru będzie tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski.

 

Jak poinformował oficjalny profil MB Promotions obaj pięściarze będą mieli dodatkową motywację, gdyż zwycięzca starcia będzie pretendentem do walki o cztery pasy mistrzowskie królewskiej kategorii!

 

Joshua po wygranej z Josephem Parkerem zunifikował pasy organizacji IBF, WBO, WBA oraz IBO. Teraz wiadomo, że kolejnym rywalem Anglika będzie zwycięzca walki Adamek vs Abell. "Góral" w przeszłości miał już okazję walczyć o pas w wadze ciężkiej, w 2011 roku przegrał jednak z Witalijem Kliczką.

 

 

***** AKTUALIZACJA *****

 

Rzecz jasna informacja na temat pojedynku Anthony'ego Joshuy ze zwycięzcą walki Adamek - Abell była primaaprilisowym żartem. Mamy nadzieję, że doceniliście wyrafinowane poczucie humoru redakcji Polsatsport.pl! ;)

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!
 
O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":
 
W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.
 
Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.
 
W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.
 
Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":
 
Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)

Walka o pas organizacji WBO European:
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
 
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
 
o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
 
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)
 
o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
 
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze