Tottenham poczuł się na Stamford Bridge jak w domu. Chelsea bez szans

Tottenham pokonał Chelsea na Stamford Bridge 3:1 w 32. kolejce Premier League. Dwie bramki dla Spurs zdobył Dele Alli. Zespół Mauricio Pochettino zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Wynik meczu w 30. minucie otworzył Alvaro Morata. Hiszpan strzelił swojego 14. gola w sezonie po asyście Victora Mosesa.

Jeszcze przed przerwą wyrównał Christian Eriksen przepięknym uderzeniem z daleka. Prowadzenie Spurs dał w 62. minucie Dele Alli, którego kapitalnym podaniem z własnej połowy obsłużył Eric Dier.

Wynik meczu na 3:1 dla Tottenhamu w 66. minucie również ustalił Alli, który wykończył nieudaną indywidualną akcję Heung-Mina Sona.

Po niedzielnym meczu Spurs mają już 64 punkty w tabeli i wyprzedzają o 10 oczek piątą Chelsea. Do trzeciego Liverpoolu tracą dwa punkty.

Chelsea Londyn - Tottenham Hotspur 1:3 (1:1)

Bramka: Morata 30. - Eriksen 45., Alli 62., 66.

Chelsea: Caballero - Azpilicueta, Christensen, Ruediger - Moses (81. Giroud), Fabregas, Kante, Alonso (83. Emerson) - Willian, Hazard - Morata (88. Hudson-Odoi).

Tottenham: Lloris - Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dier (81. Wanyama), Dembele - Lamela (88. Sissoko), Alli, Eriksen - Son (74. Kane).

Żółte kartki: Davies.