Juventus Turyn upatrzył sobie bramkarza na przyszłość. To będzie problem Szczęsnego?

Piłka nożna
Juventus Turyn upatrzył sobie bramkarza na przyszłość. To będzie problem Szczęsnego?
fot. PAP
"Gigi" bacznie przygląda się młodszemu koledze, który pewnego dnia może zastąpić go w reprezentacji Włoch. Tak stanie się również w Juventusie?

Wojciech Szczęsny może uznać swój pierwszy sezon w Juventusie za niezwykle udany, bowiem zyskał wielki szacunek kibiców i wykręcił znakomite statystyki jeszcze u boku wielkiego Gianluigiego Buffona. 40-letni już "Gigi" ma zakończyć karierę po tym sezonie, a zadaniem Starej Damy będzie ściągnięcie konkurenta dla świetnie spisującego się Polaka.

Według portalu calciomercato.com Juventus ma w planie ściągnięcie perspektywicznego zawodnika, przed którym najlepsze lata kariery, a najlepszym wyborem byłby Włoch. Wybór dziennikarzy padł na Alexa Mereta, który ma znajdować się na celowniku Starej Damy. 
 
Zaledwie 21-letni bramkarz w tym sezonie broni barw SPAL (na wypożyczeniu z Udinese) i jest klubowym kolegą Thiago Cionka oraz Bartosza Salamona. Po nieudanej pierwszej połowie sezonu, gdy leczył problemy mięśniowe wrócił między słupki i od dziewięciu meczów wydaje się pierwszym wyborem trenera Leonardo Sempliciego. Przed dwoma tygodniami zatrzymał nawet Juventus, gdy beniaminek zremisował z liderem Serie A 0:0.
 
Utalentowany bramkarz to też pewny punkt młodzieżowej reprezentacji, w której zadebiutował w marcu. Był nawet na zgrupowaniu pierwszej kadry, chociaż nie otrzymał szansy występu. Za wzór stawia sobie oczywiście Gianluigiego Buffona. Jego największym problem jest... osoba Gianluigiego Donnarummy, który uznawany jest za jeszcze większe objawienie. Meret miałby być swego rodzaju odpowiedzią Juve na 19-latka z AC Milan.
 
W tym sezonie Szczęsny legitymuje się fantastycznym bilansem 9-ciu czystych kont w 14 ligowych występach.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze