Według portalu calciomercato.com Juventus ma w planie ściągnięcie perspektywicznego zawodnika, przed którym najlepsze lata kariery, a najlepszym wyborem byłby Włoch. Wybór dziennikarzy padł na Alexa Mereta, który ma znajdować się na celowniku Starej Damy. 
 
Zaledwie 21-letni bramkarz w tym sezonie broni barw SPAL (na wypożyczeniu z Udinese) i jest klubowym kolegą Thiago Cionka oraz Bartosza Salamona. Po nieudanej pierwszej połowie sezonu, gdy leczył problemy mięśniowe wrócił między słupki i od dziewięciu meczów wydaje się pierwszym wyborem trenera Leonardo Sempliciego. Przed dwoma tygodniami zatrzymał nawet Juventus, gdy beniaminek zremisował z liderem Serie A 0:0.
 
Utalentowany bramkarz to też pewny punkt młodzieżowej reprezentacji, w której zadebiutował w marcu. Był nawet na zgrupowaniu pierwszej kadry, chociaż nie otrzymał szansy występu. Za wzór stawia sobie oczywiście Gianluigiego Buffona. Jego największym problem jest... osoba Gianluigiego Donnarummy, który uznawany jest za jeszcze większe objawienie. Meret miałby być swego rodzaju odpowiedzią Juve na 19-latka z AC Milan.
 
W tym sezonie Szczęsny legitymuje się fantastycznym bilansem 9-ciu czystych kont w 14 ligowych występach.