Koniec sezonu dla Rzeźniczaka?

Piłka nożna
Koniec sezonu dla Rzeźniczaka?
fot. PAP/EFE

Możliwe, że Jakub Rzeźniczak już w tym sezonie nie zagra. 31-latek doznał urazu mięśniowego i według wstępnych prognoz nie zagra przez co najmniej miesiąc.

Obrońca Karabachu Agdam, który do azerskiego klubu trafił latem z Legii Warszawa, rozegrał w tym sezonie 25 spotkań - 14 w lidze, sześć w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów i pięć w fazie grupowej najbardziej prestiżowych rozgrywek na Starym Kontynencie. Niewykluczone, że na tym jego licznik w tym sezonie się zatrzyma.

Do końca sezonu azerskiej ekstraklasy zostało siedem kolejek. Ostatnia z nich zostanie rozegrana 20 maja. Jeśli Rzeźniczak rzeczywiście pauzowałby równo miesiąc, zdążyłby wystąpić jeszcze w trzech spotkaniach. Jednak przypomnijmy, że jest to prognoza najbardziej optymistyczna. Możliwe więc, że Polak już w tym sezonie nie zagra.

Karabach zajmuje obecnie pierwsze miejsce w lidze i ma 11 punktów przewagi nad drugim FK Gabala. Na przypieczętowanie piątego mistrzostwa z rzędu piłkarze z Agdamu muszą więc jeszcze trochę poczekać.

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie