Polsat Boxing Night: Alkomat, cheat day i mecz we Wrocławiu! Masternak wielkim fanem Śląska

Sporty walki

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) już 21 kwietnia podczas gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą (23-4, 16 KO). Stawką pojedynku będzie pas organizacji WBO European. W trakcie przygotowań "Master" znalazł też chwilę czasu na relaks i wybrał się do Wrocławia na mecz Śląska z Wisłą Płock.

Tuż przed przerwą reprezentacyjną Śląsk Wrocław podejmował Wisłę Płock, a mecz zakończył się podziałem punktów 1:1. Na stadionie we Wrocławiu pojawił się wielki fan gospodarzy, a więc Mateusz Masternak wraz z synami. Tuż przed wjazdem na stadion pięściarz został poddany rutynowej kontroli alkomatem, a później zobaczył gole Semira Stilica i Marcina Robaka.

"Master" zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z zawodnikiem gospodarzy, Kamilem Dankowskim, a po meczu gość specjalny został zaproszony na krótki wywiad w strefie VIP na temat klubu oraz gali w Częstochowie. Pięściarz mieszkający we Wrocławiu w niedzielę 18 marca miał swój... cheat day, mógł więc pozwolić sobie na nieco mniej rygorystyczną dietę. Później zaczął ostre przygotowania do Nocy Zemsty.

Na gali Polsat Boxing Night, która odbędzie 21 kwietnia w Częstochowie Masternak stanie przed bardzo trudnym wyzwaniem. Jego przeciwnikiem będzie Youri Kalenga, z którym bił się już w 2014 roku. Kilka lat temu lepszy okazał się Kongijczyk, ale w Częstochowie były mistrz Europy planuje zmazać plamę w swoim zawodowym rekordzie. Stawka pojedynku będzie jednak znacznie większa niż tylko chęć zwycięstwa w rewanżowym starciu. Zwycięzca zdobędzie pas mistrza Europy WBO i znacznie zbliży się do walki o zawodowe mistrzostwo świata.

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":

Walka wieczoru:

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)

o mistrzostwo Europy WBO:
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)

Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)
 
Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze