Polsat Boxing Night: Legenda żeńskiego boksu testuje Brodnicką

Sporty walki

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) jest już w zaawansowanym etapie przygotowań do gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty, gdzie zmierzy się z Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO). W sparingach pomaga jej jedna z legend kobiecego boksu, a więc 42-letnia już Szwedka Mikaela Lauren (29-5, 13 KO).

Lauren, która w latach 2014-2016 dzierżyła pas mistrzowski WBC wagi półśredniej w październiku stoczyła walkę na absolutnym topie z Cecilią Braekhus (32-0, 9 KO), zaś w puli były niemal wszystkie możliwe pasy mistrzowskie tej kategorii wagowej. Na gali w norweskim Stokke przez techniczny nokaut triumfowała jednak Norweżka, przez co przyszłość 42-letniej już zawodniczki stanęła pod znakiem zapytania.
 
Lauren ma jednak wrócić do ringu tego samego dnia, co Brodnicka. Prawdziwa legenda dyscypliny stoczy w szwedzkim Sundsvall pojedynek z niepokonaną Niemką Vereną Kaiser (10-0, 5 KO), zaś w stawce będzie wakujący pas IBO. Lauren zasłynęła także tym, że jej charakterystyczną zagrywką było... pocałowanie w usta rywalki na ceremonii ważenia.
 
W Szklarskiej Porębie Lauren wcieliła się w rolę sparingpartnerki Brodnickiej - drugą z nich jest Polka, Monika Serafin. Bohaterka PBN pochwaliła się swoim teamem w mediach społecznościowych.
 

 

 

 
 
O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":
 
W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.
 
Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.
 
W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.
 
 
Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":
 
Walka wieczoru:
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
 
o mistrzostwo Europy WBO:
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
 
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
 
o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
 
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)
 
o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
 
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)
 
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze