Borek: Adamek nienawidzi sparingów!

Sporty walki

Już 21 kwietnia w Częstochowie odbędzie się gala Polsat Boxing Night: Noc Zemsty. Przygotowania przed nią wkroczyły w decydującą fazę, co niesie ze sobą konieczność częstych sparingów. Jak powiedział Mateusz Borek, nie jest to ulubiony element treningu Tomasza Adamka.

Entuzjastą sparingów nie jest również sam promotor gali.

- Nie lubię oglądać sparingów, ponieważ używa się do nich wielkich rękawic i to głównie na nich ląduje większość ciosów. Wiem, że również dla Tomka walki treningowe stanowią najmniej lubianą część przygotowań. Uwielbia trenować, ale sparingi są dla niego złem koniecznym - powiedział Borek.

Adamek musi jednak ciężko trenować, ponieważ w walce wieczoru kwietniowej gali zmierzy się z pogromcą Krzysztofa Zimnocha - Joeyem Abellem.

- To jest tylko praca... Osobiście znam mistrzów sparingu, którzy w ringu nie pokazywali nic. Z drugiej strony znam również takich, którzy nie potrafili sparować, a byli wielkimi mistrzami. Evander Holyfield jest tego najlepszym przykładem - powiedział "Góral".

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":

Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:

Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:

Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze