Debiutancki gol i dwie asysty Mierzejewskiego w azjatyckiej Lidze Mistrzów!

Adrian Mierzejewski nie zwalnia tempa. Pomocnik Sydney FC strzelił gola w wyjazdowym meczu azjatyckiej Ligi Mistrzów z koreańskim Suwon Samsung Bluewings. To pierwsza bramka Polaka w tych rozgrywkach. Dodatkowo były reprezentant zanotował dwie asysty.

Świetne zawody Mierzejewski zaczął w 23. minucie, kiedy to asystował przy golu Milosa Ninkovica, przed przerwą zanotował jeszcze jedno kluczowe podanie, a jego ekipa prowadziła 2:1. Polak sam na listę strzelców wpisał się w 79. minucie.

W samej końcówce Mierzejewski zszedł z boiska, w jego miejsce pojawił się Bobo, który w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania. Ekipa z Sydney wygrała 4:1, ale w tabeli grupy H, azjatyckiej Ligi Mistrzów zajmuje trzecią pozycję, tracąc dwa punkty do zespołu Suwon Samsung Bluewings.

Suwon Samsung Bluewings - Sydney FC 1:4 (1:2)

Bramki: Dejan Damjanović 24 - Miloš Ninković 23, Alex Brosque 31, Adrian Mierzejewski 79, Bobô 90