Owczarz: Kowalkiewicz to człowiek anioł i bestia w klatce

Sporty walki

Podczas nadchodzącej gali UFC 223 w Nowym Jorku, na której Karolina Kowalkiewicz (11-2, 1 KO, 2 SUB) zmierzy się z Felice Herrig (14-6, 1 KO, 4 SUB). O formę pierwszej z wymienionych zapytaliśmy jedną z jej sparingpartnerek, a mianowicie Karolinę Owczarz (1-0, 1 SUB). - Imponuje mi jej styl i forma. Jestem spokojna o wynik starcia z Herrig - powiedziała zawodniczka Shark Top Team Łódź.

Maciej Turski: Efekt przygotowań Kowalkiewicz poczułaś w trakcie ostatnich sparingów. W jakiej jest ona formie?

Karolina Owczarz: W ostatnich tygodniach nie mogłam obserwować jak Karolina trenuje, ponieważ przygotowywałam się do własnej walki. Później miałam krótkie wakacje, a dziś w bardzo brutalny sposób przekonałam się, że nie powinnam robić sobie więcej przerw! Karolina jest... dziwna. Przede wszystkim jako zawodniczka, ale również jako człowiek, bo poza matą jest prawdziwym aniołem, a gdy założy rękawice i usłyszy gong, to zmienia się w bestię. Jest konsekwentną, bardzo precyzyjną zawodniczką i bardzo imponuje mi jej styl oraz forma. Ma świetną kondycję i tlenu na pewno jej nie zabraknie, także jestem spokojna o wynik walki podczas UFC 223.

Pojedynek z Herrig będzie dla Kowalkiewicz niezwykle istotny w kontekście wywalczenia sobie szansy na kolejną walkę o tytuł mistrzowski kategorii słomkowej. Obecną mistrzynią jest Rose Namajunas (7-3, 1 KO, 5 SUB), której pas, również podczas gali w Nowym Jorku, postara się odebrać Joanna Jędrzejczyk (14-1, 4 KO, 1 SUB).

Transmisja gali UFC 223 w Nowym Jorku na sportowych antenach Polsatu.

Wypowiedź Karoliny Owczarz w załączonym materiale wideo.

Maciej Turski, AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie