Polska kandydatem do organizacji ME 2020 w tenisie stołowym

Inne
Polska kandydatem do organizacji ME 2020 w tenisie stołowym
fot. Cyfrasport

Polska chce zorganizować mistrzostwa Europy w tenisie stołowym w 2020 roku. Ambasadorami projektu mają zostać Leszek Kucharski, Lucjan Błaszczyk i Natalia Partyka. Prezentacja kandydatury PZTS odbędzie się podczas wrześniowych ME w hiszpańskim Alicante.

Poprzednio Polska była gospodarzem seniorskich mistrzostw kontynentu w 2011 roku w Ergo Arenie (Gdańsk/Sopot). Brązowy medal w singlu zdobyła wówczas Li Qian.

- Organizacja ME w 2020 roku znakomicie wpisałaby się w Narodowy Program Rozwoju Tenisa Stołowego. Zależy nam na coraz mocniejszej reprezentacji i klubach, także tych z małych miast i miejscowości, chcemy dofinansować ośrodki i trenerów. Popularyzacja naszej pięknej dyscypliny, poszukiwania nowych talentów i, najważniejsze, sukcesy w największych imprezach - to nasz plan obejmujący okres do 2033 rok - powiedział wiceprezes ds. organizacyjnych PZTS Kamil Dziukiewicz.

Podczas zbliżających się drużynowych mistrzostw świata w szwedzkim Halmstad (29 kwietnia - 6 maja) rozmowy w sprawie poparcia polskiej kandydatury prowadzić będą szef związku Dariusz Szumacher i jeden z najlepszych krajowych zawodników w historii Lucjan Błaszczyk.

- Zebraliśmy dobre oceny za organizację turniejów ITTF Challenge Series w Częstochowie i Spale, sukcesem okazała się impreza pod nazwą Pingpongowy PGE Narodowy w Warszawie. Wielkim widowiskiem był mecz reprezentacji z Chorwatami w Jarosławiu i postaramy się aby podobnie było przy okazji jesiennych gier Polek i Polaków w eliminacjach DME 2019, w Poznaniu i Grodzisku Mazowieckim - dodał 35-letni Dziukiewicz.

W przeszłości był on zawodnikiem Startu Jarosław (rywalizował m.in. z Danielem Górakiem), obecnie zaś trenerem-menedżerem lidera superligi PKS Kolping Frac oraz dyrektorem i współwłaścicielem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

- Razem ze sztabem wyznaczyliśmy trend w spotkaniach międzypaństwowych. W Jarosławiu podczas meczu Polska - Chorwacja postawiliśmy na show, tj. konferansjer, profesjonalna oprawa muzyczna, wystrój hali. W efekcie mieliśmy halę wypełnioną po brzegi i mnóstwo komplementów ze strony kibiców, zawodników i angielskiego sędziego głównego. Kolejnym marzeniem jest organizacja World Touru lub ITTF Challenge na Podkarpaciu. Oczywiście jako wiceprezes PZTS trzymam pieczę nad wszystkimi imprezami w Polsce. Nie zapominamy także o niepełnosprawnych - stwierdził.

Dziukiewicz zapowiedział ścisłą współpracę z medalistą mistrzostw globu i kontynentu Kucharskim, wielokrotnym medalistą ME Błaszczykiem oraz czterokrotną indywidualną mistrzynią paraolimpijską Partyką. Oni mają być ambasadorami polskich ME 2020.

- Są autorytetami w kraju i poza granicami, osobami cenionymi i powszechnie znanymi. Grzechem byłoby nie +wykorzystać+ tych trzech osób przy największych projektach. W Szwecji ambasadorem DMŚ jest tamtejsza gwiazda Joergen Persson - przyznał przedstawiciel Związku.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze