Woicki wraca do kadry! Nowe wyzwanie rozgrywającego

Siatkówka
Woicki wraca do kadry! Nowe wyzwanie rozgrywającego
fot. Cyfrasport

Paweł Woicki powróci do reprezentacji Polski, lecz nie zobaczymy go na boisku. Siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn dołączy do sztabu trenerskiego i będzie pomagał Vitalowi Heynenowi głównie w pracy z rozgrywającymi.

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski nie podał jeszcze nazwisk swoich współpracowników. Nieoficjalnie mówi się, że zaproponował stanowisko jednego z asystentów Pawłowi Woickiemu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 35-latek jest czynnym zawodnikiem. Występuje w barwach Indykpolu AZS Olsztyn, który walczy o miejsce w pierwszej szóstce PlusLigi.

– Złożyłem w PZPS pismo z nazwiskami swoich kandydatów na współpracowników, ale nie mogę wam powiedzieć o kogo chodzi. Tę informację musi ogłosić związek - powiedział Heynen.

Woicki swoją przygodę z Heynenem rozpoczął w Bydgoszczy. Belg był wtedy trenerem Delecty, a "Wujek" jej rozgrywającym. "Heynena można albo kochać, albo nienawidzić, a ja należę do tej pierwszej grupy. I sądzę, że takich jak ja jest zdecydowana większość" - ocenił w rozmowie z Przeglądem Sportowym siatkarz.

Do sztabu mają dołączyć również Michał Gogol i Sebastian Pawlik. Ten pierwszy był konkuretnem Heynena w konkursie na selekcjonera reprezentacji Polski. Szybko utracił jednak swoją szansę i już wtedy powiedział, że chce zostać asystentem zwycięzcy. Pawlik był z kolei selekcjonerem kadry juniorów i odniósł ze swoją drużyną wiele sukcesów, m.in. zdobył tytuł mistrzów świata.

Ofertę współpracy odrzucił Piotr Gruszka, który rywalizował z Belgiem do samego końca. Wśród asystentów zabrakło miejsca dla Jakuba Bednaruka.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze