WTA w Charleston: Linette odpadła w pierwszej rundzie

Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA w amerykańskim Charleston. Polka przegrała z amerykańską kwalifikantką Claire Liu 6:1, 3:6, 3:6.

Obie zawodniczki spotkały się ze sobą po raz pierwszy. Linette zajmuje obecnie 69. miejsce w rankingu, a jej rywalka - 202.

Polka gładko wygrała pierwszego seta, w ciągu niespełna 30 minut, ale w drugim rywalka objęła prowadzenie 4:1 i nie oddała już zwycięstwa w tej partii.

W trzecim secie bardzo ważny okazał się gem przy stanie 2:2. Linette przegrała wówczas przy swoim serwisie, po chwili Amerykanka podwyższyła na 4:2, a ostatecznie - podobnie jak w drugiej partii - wygrała 6:3, wykorzystując drugą piłkę meczową (przy serwisie Polki).

Liu w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodził fakt, że popełniła osiem podwójnych błędów serwisowych (Linette - pięć).

Niespełna 18-letnia Amerykanka w ubiegłym roku triumfowała w juniorskim Wimbledonie.

Dzień wcześniej odpadła występująca w grze podwójnej Alicja Rosolska. Polka i Amerykanka Abigail Spears przegrały w pierwszej rundzie ze Słowenką Andreją Klepac i Hiszpanką Marią Jose Martinez Sanchez 1:6, 3:6.