Abell przed Polsat Boxing Night: Nadchodzę z formą życia!

Sporty walki

Joey Abell (34-9, 32 KO) szykuje życiową formę na pojedynek z Tomaszem Adamkiem (52-5, 30 KO), który odbędzie się 21 kwietnia w Częstochowie podczas Polsat Boxing Night: Noc Zemsty. - Bez wątpienia jestem w życiowej formie. Zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym - zapewnił.

Adamek i Abell zmierzą się w walce wieczoru. Stawką będzie Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej.

 

- Adamek to świetny pięściarz, zawsze ciężko pracował w ringu. Jest bardzo twardym rywalem. Czuję jednak, że to mój czas, by wykorzystać wielką okazję zmierzenia się z bardzo dobrym zawodnikiem i odnieść zwycięstwo - zapowiedział Abell w programie Puncher Extra Time.

 

Amerykanin jest przygotowany na ciężki bój.

 

- Spodziewam się dziesięciorundowego pojedynku pełnego mocnych akcji. Na pewno będą pięściarskie fajerwerki. Nie liczę na nokaut za wszelką cenę. Nie sądzę, żebym musiał trenować po to, by wygrać przez nokaut, tylko po to, by móc boksować na pełnym dystansie. Oczywiście, jeśli znokautuję Adamka, będzie to dla mnie bonus. Najważniejsze jednak, że przyjadę do Polski w najlepszej formie w dotychczasowej formie - ocenił.

 

O sile ciosu Abella boleśnie przekonał się Krzysztof Zimnoch (22-2-1, 15 KO). Na gali w Radomiu, która odbyła się we wrześniu 2017 roku, Polak został znokautowany już w trzeciej rundzie.

 

- Jeśli chodzi o pojedynek z Zimnochem, to przyjechałem gotowy i po prostu wykonałem swój plan. Trafiłem kilka razy i wiadomo, jak to się skończyło. W wadze ciężkiej ciosy robią różnicę - przypomniał.

 

W załączonym materiale cała rozmowa z Joeyem Abellem.

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":

 

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.

 

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

 

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

 

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":

 

Walka wieczoru:

 

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)

 

o Mistrzostwo Europy WBO:

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

 

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:

Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)

 

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

 

o Mistrzostwo Świata WBO w wadze super piórkowej:

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)

 

Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

 

o Mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:

Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

 

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze