Niezły cyrk! Trefl Gdańsk nie zagra ćwierćfinałów PlusLigi w Ergo Arenie

Siatkówka
Niezły cyrk! Trefl Gdańsk nie zagra ćwierćfinałów PlusLigi w Ergo Arenie
fot. PAP

Środowym zwycięstwem za trzy punkty z BBTS Bielsko-Biała siatkarze Trefla Gdańsk zapewnili sobie co najmniej trzecie miejsce w tabeli PlusLigi po rundzie zasadniczej. Jak się okazuje, podopieczni trenera Andrei Anastasiego najprawdopodobniej nie zagrają meczów ćwierćfinałowych w Ergo Arenie.

Żółto-czarni mają jeszcze szansę na zajęcie drugiej pozycji i awans bezpośrednio do półfinału, jednak do tego spełnionych musi zostać kilka warunków. Pewne trzecie miejsce oznacza z kolei rozpoczęcie rywalizacji w fazie play-off od meczów ćwierćfinałowych, które odbędą się w środę 18 kwietnia (na wyjeździe) oraz w weekend 21 i ewentualnie 22 kwietnia w domu (mecz niedzielny zależeć będzie od stanu rywalizacji po dwóch spotkaniach). Ponieważ w Ergo Arenie w tym czasie wystawiane są spektakle Cirque do Soleil halą, w której odbędą się mecze 21 i ewentualnie 22 kwietnia będzie Gdynia Arena. Na pozostałą część fazy play-off gdańszczanie powrócą do obiektu na granicy Gdańska i Sopotu.

 

Trefl Gdańsk jest już pewien trzeciego miejsca w tabeli po rundzie zasadniczej PlusLigi. Żółto-czarni mają jeszcze szansę na drugą pozycję i awans bezpośrednio do półfinałów, jednak by tak się stało, PGE Skra Bełchatów musiałaby przegrać swoje dwa ostatnie mecze rundy zasadniczej, przy jednoczesnych zwycięstwach gdańszczan. Jeśli te warunki nie zostaną spełnione, podopieczni Andrei Anastasiego zakończą rundę zasadniczą na trzecim miejscu, a to oznacza, że w ćwierćfinałach spotkają się z szóstą drużyną ligi. Pierwsze starcie ćwierćfinałowe zaplanowane jest na środę 18 kwietnia i odbędzie się u niżej notowanego zespołu, czyli na wyjeździe, a kolejne rozgrywane będą w weekend 21 i 22 kwietnia. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, więc jeśli jej stan po dwóch spotkaniach będzie wynosił 1:1, to w niedzielę 22 kwietnia odbędzie się rozstrzygający mecz. Jeżeli z kolei do wyłonienia zwycięzcy wystarczą dwa spotkania, drużyny spotkają się tylko 18 i 21 kwietnia. Ponieważ w Ergo Arenie od 19 do 22 kwietnia wystawiane są spektakle Cirque do Solei, gdańszczanie 21 i ewentualnie 22 kwietnia grać będą w Gdynia Arenie.

 

– Cirque do Soleil to ogromne wydarzenie, na które nasza domowa hala była zarezerwowana już blisko od roku, czyli zanim jeszcze zakończył się poprzedni sezon PlusLigi. Dlatego też ewentualne mecze ćwierćfinałowe rozegramy w Gdynia Arenie, a na pozostałą część fazy play-off powrócimy do Ergo Areny – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk. – Gdyński obiekt jest już znany naszym kibicom – w sezonie 2014/15 pokonaliśmy tam po tie-breaku Asseco Resovię Rzeszów, a w kolejnych rozgrywkach odnieśliśmy wspaniałe zwycięstwo w Lidze Mistrzów nad DHL-em Modena, a także musieliśmy uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla w starciu ligowym. Wrócimy tam na bardzo ważną rywalizację ćwierćfinałową i mamy nadzieję, że trybuny mogącej pomieścić cztery tysiące osób hali wypełnią się do ostatniego miejsca – dodaje prezes Gadomski.

 

Jak na razie nie są jeszcze znany godziny spotkań ćwierćfinałowych, a także przeciwnik, na którego ewentualnie może trafić Trefl Gdańsk. Zajmujące obecnie czwarte, piąte, szóste i siódme miejsce w tabeli ONICO Warszawa, Jastrzębski Węgiel, Indykpol AZS Olsztyn i Asseco Resovię Rzeszów dzielą różnice jednego punktu, więc zacięta rywalizacja może się toczyć aż do ostatniej kolejki rundy zasadniczej. Jeśli z kolei gdańszczanie rundę zasadniczą zakończyliby na drugiej pozycji, awansują od razu do półfinałów, które odbywać się będą 25, 28 i ewentualnie 29 kwietnia.

RM, Trefl Gdańsk
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie