Guardiola: Wierzymy w awans

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola skomentował grę swojego zespołu w środowym ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Mimo wysokiej porażki z Liverpoolem (0:3) trener lidera Premier League uważa, że awans do półfinału wciąż jest możliwy.

Guardiola z pewnością nie tak wyobrażał sobie swój pierwszy ćwierćfinał w roli trenera Manchesteru City. Wysoka porażka i styl jaki zaprezentowali "Obywatele", pozostawiał wiele do życzenia. Przez 90 minut goście nie zdołali oddać celnego uderzenia na bramkę rywala. - Ten wynik to już historia. Przed nami ciężki rewanż, ale my wierzymy w awans - skomentował były trener Barcelony.

Szybko stracone bramki z pewnością źle podziałały na piłkarzy przyjezdnych, którzy mimo słabej skuteczności, próbowali kontrolować przebieg spotkania w drugiej odsłonie meczu. - W drugiej połowie próbowaliśmy grać w swoim stylu, ale nie udało się nam dostać do ich bramki. Moi piłkarze robili co mogli, ale czasem to nie wystarcza – dodał.

Manchester City przed rewanżem z Liverpoolem może zapewnić sobie tytuł mistrza Anglii. W sobotni wieczór na Etihad Stadium dojdzie do spotkania derbowego. Manchester United będzie starał się nie dopuścić do tego, aby ich sąsiedzi cieszyli się z tytułu już na początku kwietnia.