Przedostatnia kolejka PlusLigi w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl

Siatkówka
Przedostatnia kolejka PlusLigi w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl
fot. PAP

Do zakończenia fazy zasadniczej PlusLigi pozostały już tylko dwie serie spotkań. W 29. kolejce zobaczymy transmisje z pięciu meczów: trzy zostaną pokazane w Polsacie Sport, dwa kolejne na Polsatsport.pl oraz w platformie Ipla.

Już poznaliśmy odpowiedzi na część pytań, wiele ważnych rozstrzygnięć zapadnie jednak w dwóch ostatnich seriach gier. W Polsacie Sport przeprowadzimy transmisję z pięciu meczów przedostatniej – 29. kolejki PlusLigi.

 

W sobotę 7 kwietnia w Polsacie Sport pokażemy hitowe starcie drużyn z czołówki tabeli. Lider ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie trzecią w stawce ekipę Trefla Gdańsk. Dla mistrzów Polski będzie to okazja do rewanżu za styczniową porażkę 1:3 w półfinale Pucharu Polski. Wówczas taki wynik uznano za sensację, teraz trudno wskazać faworyta tego starcia.

 

Spotkanie walczących o miejsce w play-offach siatkarzy ONICO Warszawa z drużyną Cuprum Lubin zobaczymy w Polsacie Sport w niedzielę 8 kwietnia o godzinie 20.00. Natomiast 9 kwietnia (poniedziałek, godzina 18.00 – Polsat Sport) zdegradowana ekipa Dafi Społem Kielce pożegna się z własną publicznością podejmując Aluron Virtu Wartę Zawiercie, która jest bardzo blisko uniknięcia strefy zagrożonej grą w barażach.

 

Na Polsatsport.pl w sobotę 7 kwietnia (godzina 17.30) zobaczymy ciekawie zapowiadającą się konfrontację GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn. Mecz szczególnie ważny dla podopiecznych Roberto Santilliego, którzy zajmują szóste miejsce w tabeli, mając zaledwie punkt przewagi nad siódmą Asseco Resovią.

 

W tej sytuacji strata choćby jednego punktu w Katowicach może być dla olsztynian bardzo kosztowna. Liczy na to ekipa z Podkarpacia, której mecz również będzie transmitowany na Polsatsport.pl. Spotkanie MKS Będzin – Asseco Resovia to kolejna z gier, która może wpłynąć na ostateczny kształt czołowej szóstki ligowej tabeli.

 

Telewizja Polsat podjęła starania, by wszystkie mecze poszczególnych kolejek PlusLigi były transmitowane w pasmach telewizyjnych oraz w Internecie (na stronie Polsatsport.pl oraz w platformie Ipla). Pierwsze testy technologii, która ma być na stałe stosowana w PlusLidze w sezonie 2018/19, miały miejsce w grudniu minionego roku, teraz czas na kolejne spotkania.

– Transmisje wszystkich meczów naszej ligi to dla nas bardzo ważny cel, i wiemy od naszego partnera – Telewizji Polsat, że realny w przyszłym sezonie. W tej chwili trwają prace, by wszystkie ligowe hale zapewniały tak dobry Internet, by mecze były realizowane w jakości zbliżonej do tej, jaką mamy w klasycznej telewizji. W tym momencie kibice zobaczą kolejne testy i liczymy na Państwa opinie – powiedział prezes zarządu PLPS SA Artur Popko.

 

Terminarz i plan transmisji 29. kolejki PlusLigi:

 

2018-04-04: Łuczniczka Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom 1:3 (16:25, 22:25, 26:24, 18:25)
2018-04-06: Stocznia Szczecin – Jastrzębski Węgiel (piątek, godzina 19.00)  
2018-04-07: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk (sobota, 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2018-04-07: BBTS Bielsko-Biała – PGE Skra Bełchatów (sobota, 17.00)
2018-04-07: GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn (sobota, 17.30; transmisja – Polsatsport.pl)
2018-04-08: MKS Będzin – Asseco Resovia (niedziela, 17.30; transmisja – Polsatsport.pl)            
2018-04-08: ONICO Warszawa – Cuprum Lubin (niedziela, 20.00; transmisja – Polsat Sport)           
2018-04-09: Dafi Społem Kielce – Aluron Virtu Warta Zawiercie (poniedziałek, 18.00; transmisja – Polsat Sport).

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze