Siatkarze ustąpią miejsca gimnastyczkom!

Inne
Siatkarze ustąpią miejsca gimnastyczkom!
fot. PAP

W najbliższych dniach siatkarze ONICO nie potrenują w warszawskiej Arenie Ursynów. Od czwartku stołeczna hala zostanie opanowana przez gimnastyczki artystyczne z pięciu kontynentów. Zawodniczki z 25 krajów, w tym reprezentacja Polski w najsilniejszym składzie powalczą o medale X Irina Cup.

Jubileuszowa - 10. edycja turnieju odbywać się będzie pod patronatem FIG-u – Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej. To zachęciło do udziału nie tylko najbardziej liczące się w świecie gimnastycznym kraje, takie jak Rosja, Białoruś, Ukraina, Azerbejdżan, Włochy, ale także zawodniczki z Australii, Malezji czy Stanów Zjednoczonych. Rywalizacja w ramach Irina Cup odbywać się będzie indywidualnie w kategorii juniorek i seniorek oraz w układach zbiorowych seniorek. We wszystkich konkurencjach zobaczymy reprezentantki Polski.

 

Arcyciekawie zapowiada się rywalizacja indywidualna seniorek. Mistrzyni Polski Natalia Kozioł będzie miała okazję sprawdzić się nie tylko na tle olimpijki z Rio – znakomitej Gruzinki Salome Pazhavy, czy wschodzących gwiazd rosyjskiej, a tym samy światowej gimnastyki, ale także na tle koleżanek z krajowego podwórka: finalistki ostatniego prestiżowego GP – Deriugina Cup – Natalii Kulig, wicemistrzyni Polski – Małgorzaty Romaniuk, sióstr Wiśniewskich, czy Wiktorii Mielec.

 

Ze ścisłą światową czołówką zmierzą się przygotowujące się do mistrzostw Europy nasze juniorki: Alicja Dobrołęcka, Kornelia Pacholec, Małgorzata Roszatycka i Adrianna Budnik, a seniorska „zbiorówka” swoje układy będzie prezentować tuż po Rosjankach…

 

Gwiazd gimnastyki nie zabraknie także po drugiej stronie planszy. Swoją obecność na zawodach potwierdziły m.in. medalistki olimpijskie i multimedalistki mistrzostw świata – Anna Rizatdinova, która wystąpi w pokazie podczas ceremonii otwarcia; Olena Vitrichenko, Amina Zaripova i Dalia Kutkaite.

 

Imprezę poprzedzi w czwartek tzw. Master Class, czyli trening z mistrzyniami sportu, który poprowadzą wspomniana wcześniej Gruzinka – Salome Pazhava i Ukrainka – Victoria Mazur. W piątek natomiast odbędzie się niższy rangą turniej „Warszawska Syrenka” dla seniorek, juniorek oraz dziewczynek urodzonych w latach 2007-2009! One też potrafią już bardzo dużo!

 

Harmonogram zawodów:

 

Piątek (06.04.) - „Warszawska Syrenka”:
9.00-19.00 – wielobój indywidualny roczników 2007-2009; juniorek i seniorek

Sobota (07.04.) – X Irina Cup:
11.15 - 15.00 – wielobój indywidualny juniorek
15.00 – ceremonia otwarcia
16.00 – 19.30 – wielobój indywidualny i zbiorowy seniorek

Niedziela (08.04.) – X Irina Cup:
12.00 – 12.45 - wielobój w układach zbiorowych
12.50 – 16.15 – wielobój indywidualny juniorek
16.20 – 19.30 – wielobój indywidualny seniorek
19.45 – ceremonia zakończenia
WSTĘP BEZPŁATNY

Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze