Gol Teodorczyka! Anderlecht górą w meczu o drugie miejsce

Anderlecht pokonał na wyjeździe Charleroi w meczu, którego stawką było drugie miejsce po drugiej kolejce grupy mistrzowskiej Jupiler League. Wynik na 2:1 ustalił napastnik reprezentacji Polski Łukasz Teodorczyk, który trafił do siatki w 64. minucie z rzutu karnego.

Pierwszego gola spotkania rozgrywanego w Charleroi strzelił jednak inny zawodnik znany z polskich boisk, czyli Ryota Morioka. Japończyk już w trzeciej minucie wykorzystał podanie Markovicia i dał prowadzenie Anderlechtowi. Gospodarze odpowiedzieli dopiero na początku drugiej połowy trafieniem Baby'ego. Decydujące słowo należało jednak do napastnika reprezentacji Polski. Łukasz Teodorczyk podszedł w 64. minucie do rzutu karnego i nie pomylił się z 11. metra dając gościom triumf 2:1. Wcześniej sam był faulowany w obrębie szesnastki.

Był to jedenasty ligowy gol Teodorczyka w tym sezonie Jupiler League. Polak po słabszym okresie w końcówce 2017 roku, w lutym i marcu br. odżył, dzięki czemu został powołany do reprezentacji Polski na marcowe spotkania towarzyskie. Jak widać "Teo" formy nie stracił i po powrocie do klubu nadal jest bardzo skuteczny. W spotkaniu z Charleroi Polak trafił także do notesu sędziego ze względu na pokazaną mu żółtą kartkę. Na murawie spędził 90 minut.

Anderlecht wciąż walczy o mistrzostwo Belgii, choć rywalizację w grupie mistrzowskiej rozpoczął od falstartu w Wielkanoc i porażki 0:2 z Gent. Wygrana z Charleroi daje nadzieję na dobrą końcówkę sezonu, a kolejne spotkanie będzie prawdziwym testem dla Teodorczyka i jego kolegów. Zmierzą się oni u siebie z Club Brugge, do którego w tym momencie tracą 6 punktów.

Charleroi - Anderlecht 1:2 (0:1)
Bramki: Baby (48'), Morioka (3'), Teodorczyk (64')