Trener Brzęczek przedłużył kontrakt z Wisłą Płock

Piłka nożna
Trener Brzęczek przedłużył kontrakt z Wisłą Płock
fot. Cyfra Sport

Tuż przed wyjazdem do Białegostoku, na ostatni w rundzie zasadniczej mecz piłkarskiej ekstraklasy, trener Jerzy Brzęczek przedłużył kontrakt na kolejne dwa sezony z Wisłą Płock. Spotkanie z liderem tabeli Jagiellonią odbędzie się w sobotę (godz. 18.).

„Początek naszej współpracy nie był komfortowy, po ośmiu kolejkach mieliśmy osiem punktów i 14. miejsce w tabeli. Wtedy nikt się nie spodziewał, że dziś będziemy się cieszyć z piątego miejsca, a walczyć będziemy o czwarte” – powiedział na konferencji prasowej szkoleniowiec.

 

Brzęczek rozpoczął pracę z piłkarzami Wisły w lipcu 2017 roku, oficjalnie trzy dni przed pierwszym meczem sezonu 2017/2018, kiedy to z klubem pożegnał się po pięciu latach współpracy trener Marcin Kaczmarek.

 

Po rozegraniu 29 kolejek, płocczanie mają na koncie 14 zwycięstw, 4 remisy i 11 porażek, co daje 46 pkt i piąte miejsce w tabeli. Dwukrotnie, we wrześniu i grudniu, został trenerem miesiąca.

 

W sobotę Wisła będzie walczyć o czwartą pozycję na koniec rundy zasadniczej. Terminarz tak się ułożył, że w ostatniej kolejce zagrają przeciwko sobie, w Poznaniu druga drużyna z tabeli – Lech Poznań z czwartym Górnikiem Zabrze oraz w Białymstoku pierwsza w tabeli Jagiellonia z piątą Wisłą Płock.

 

Brzęczek przez dziewięć miesięcy pracy w Płocku stworzył drużynę, która potrafiła wygrywać z najlepszymi zespołami w kraju.

 

„Wbrew przedsezonowym zapowiedziom, patrząc na ludzi grających w drużynie, muszę ich pochwalić za pasję, zaangażowanie i to, że jest w nich głód osiągnięcia wyniku. Wiemy doskonale, że nie będzie łatwo go poprawić. Udało się wiele zrealizować, ale przed nami jest jeszcze więcej wyzwań” – podsumował.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie