W Suwałkach rozpoczęła się budowa największej hali sportowej w regionie

Inne
W Suwałkach rozpoczęła się budowa największej hali sportowej w regionie
fot. PAP

Miasto Suwałki (Podlaskie) rozpoczęło budowę największej w regionie hali widowiskowo-sportowej. Inwestycja będzie kosztowała 37 mln zł i ma być gotowa za rok. Przy udziale władze miasta wmurowano w piątek na placu budowy akt erekcyjny.

"Rozpoczynamy jedną z ostatnich tak dużych zaplanowanych inwestycji, które założyliśmy sobie do wykonania na najbliższe lata. Ten obiekt dopełni infrastrukturę sportowo-kulturalną naszego miasta" - powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Hala ma mieścić 2,2 tys. widzów. Planowana powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 6 tys. m kw., z czego powierzchnia sportowa to blisko 1800 m kw. Zaplanowano tam boiska do siatkówki (9 na 18 m), koszykówki (15 na 28 m) i piłki ręcznej (20 na 40 m). Zaplanowano również salę treningową o wymiarach 14 na 24 m i wysokości 8 m.

Obiekt powstaje obok stadionu piłkarskiego, na którym grają pierwszoligowe Wigry Suwałki. Jednak pomysł budowy hali pojawił się dwa lata temu wśród działaczy siatkarskiego klubu Ślepsk Suwałki. W obecnej hali, w której gra suwalski zespół, mieści się niespełna tysiąc kibiców, a chętnych na kupno biletów jest dużo więcej.

Jak powiedział Renkiewicz, obiekt ma służyć pierwszoligowym Wigrom do treningów, siatkarzom Ślepska do rozgrywania spotkań z większą liczbą publiczności oraz innym suwalskim klubom sportowym, m.in. badmintonistom, którzy grają w ekstraklasie.

Wojciech Winnik, prezes klubu siatkarskiego Ślepska Suwałki powiedział, że budowa hali otwiera drzwi marzeń o elitarnych rozgrywkach w Plus Lidze. „Mamy aspiracje, by dołączyć do grona tych najlepszych. Mam nadzieję, że to miejsce będzie nam się kojarzyło z sukcesami suwalskich sportowców” - dodał Winnik.

Prezydent Renkiewicz powiedział, że budowa hali tej wielkości jest niezbędna dla rozwoju bazy sportów wyczynowych w Suwałkach i regionie. „W całym województwie podlaskim, ale też w promieniu około dwustu kilometrów od Suwałk, nie ma hali o takich parametrach" - dodał Renkiewicz.

Suwałki otrzymały na inwestycję 10 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prezydent miasta wystąpił do ministerstwa o zwiększenie dotacji na tę inwestycję. Podobna prośba trafiła również do zarządu województwa podlaskiego. Według planu, zostanie oddana do użytku w maju 2019 roku.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze