Barcelona wygrała i wyrównała 38-letni rekord! Hat-trick Messiego

FC Barcelona pokonała na Camp Nou Leganes 3:1 w 31. kolejce La Liga. Trzy gole dla "Dumy Katalonii" strzelił Lionel Messi, a Barca wyrównała 38-letni rekord Realu Sociedad.

Dla Barcelony może to być niezwykle udany sezon. W Lidze Mistrzów już praktycznie awansowała do półfinału. W lidze zaś jeszcze nie poniosła porażki. Ostatni raz w La Liga "Duma Katalonii" przegrała 8 kwietnia 2017 roku. W przypadku braku porażki w starciu z Leganes, Barca wyrówna rekord Realu Sociedad, który w 1980 roku zanotował 38 meczów w lidze bez porażki.

Barca już w pierwszej połowie zapewniła sobie względny spokój strzelając dwa gole. Oba trafienia były dziełem Messiego. Argentyńczyk najpierw pięknie uderzył z rzutu wolnego, a następnie wykorzystał ładne podanie Philippe Coutinho.

W drugiej połowie gra Barcy ewidentnie się pogorszyła. Tempo meczu spadło, a rywale zaczęli coraz częściej zapędzać się pod pole karne gospodarzy. W 68. minucie Nabil El Zhar strzelił gola kontaktowego. W końcówce Messi skompletował hat-tricka, a Barca wyrównała rekord. Jeszcze siedem kolejek, żeby zakończyć sezon bez porażki.

Barcelona - Leganes 3:1 (2:0)

Bramki: Messi 27, 32, 87 - El Zahar 68

Barcelona: ter Stegen - Semedo, Pique, Vermaelen, Roberto (Alba 74') - Gomes, Rakitic, Coutinho (Iniesta 81') - Dembele (D. Suarez 87'), L. Suarez, Messi

Leganes: Cuellar - Zaldua, Bustinza, Siovas, Garcia - Perez (Guerrero 78'), Gabriel - Ramos, Eraso (Brasanac 60'), El Zahar - Amrabat (Beauvue 46')

Żółte kartki: Coutinho, Alba - Siovas, Gabriel, Zaldua