Jędrzejczyk przed UFC 223: Jestem "tylko" pretendentką, a to na mnie spoczywa presja

Sporty walki

Dałam do zrozumienia Rose oraz wszystkim fanom UFC, że to będę zupełnie inna ja niż ostatnio. Moje przygotowania do rewanżu wyglądały całkiem inaczej. Byłam jeszcze bardziej zdeterminowana niż zwykle - powiedziała przed walką na gali UFC 223 Joanna Jędrzejczyk (14-1, 4 KO, 1 SUB), która zmierzy się z Rose Namajunas (7-3, 1 KO, 5 SUB). Celem Polki jest odzyskanie pasa mistrzowskiego, który straciła w listopadzie ubiegłego roku.

Mateusz Borek: Co to za malutka, szczuplutka dziewczynka pojawiła się nam tutaj w lobby?

 

Joanna Jędrzejczyk: To ta sam, wasza Joanna Jędrzejczyk (śmiech). Tym razem wszystko z moją wagą przebiegło zgodnie z planem.

 

Byłem zszokowany widząc, że wniosłaś na wagę 114 funtów. To funt poniżej limitu. Z czego to wynika?

 

To wynika z ciężkiej pracy i determinacji, która towarzyszyła mi po ostatniej przegranej. Muszę powiedzieć, że mojej ostatniej walki z Rose Namajunas nie traktuje w kategorii porażki. Wiem, co wydarzyło się na 48 godzin przed walkę. Mocne zbijanie wagi zrobiło swoje. Teraz moje przygotowania do rewanżu wyglądały całkiem inaczej. Była bardzo zdeterminowana. Użyłam swojej całej wiedzy, pomogła mi rodzina oraz przyjaciele. Oczywiście jest także grupa dietetyków i lekarzy, którzy czuwali nad moim zdrowiem oraz nad tym, żebym zbiła wagę. Jednak tak naprawdę tym razem po prostu nie musiała tego robić. Jestem gotowa, żeby odebrać Namajunas pas mistrzowski i chce przywieźć go do Polski.

 

Wszyscy mamy świadomość, jak ważna jest to walka dla Ciebie. Dało się jednak zaobserwować Twoje nieco inne zachowanie niż zwykle na ważeniu. Kiedy stanęłaś twarzą w twarz ze swoją rywalką, nie było tej JJ co zwykle, czyli energetycznej i prowokującej. Po prostu popatrzyłaś jej w oczy i zeszłaś ze sceny.

 

Dałam do zrozumienia Rose oraz wszystkim fanom UFC, że to będzie zupełnie inna Joanna Jędrzejczyk niż ostatnio. Po ostatniej porażce bardzo mocno przewartościowałam swoją karierę oraz życie osobiste. Jak każdy wie showbiznes ma płytki grunt, dlatego bardzo się cieszę, że w moim życiu zaszły zmiany. Czuję się jeszcze pewniejszą siebie osobą niż miało to miejsce wcześniej. Jestem silniejsza fizycznie i mentalnie. Wiem, że ktoś wcześniej popełnił błąd w moich przygotowaniach, ale udowodnię, że to był wypadek przy pracy.

 

Niesamowity jest fakt w historii tej walki rewanżowej, że presja jest na pretendentce. Jak byłaś mistrzynią to presja zawsze spoczywała na Tobie. W tej chwili masz status supergwiazdy tej organizacji i mimo, że Rose jest obrończynią pas to ze zdecydowanie większą presją Ty się zmagasz.

 

Tylko sześciu mistrzom udało się odzyskać utracony pas. Wierzę, że będę tą siódmą osobą, która tego dokona. Jestem przekonana, że zaznaczę mocno swoją pozycję w UFC i w całym światowym MMA.

 

Cała rozmowa z Joanną Jędrzejczyk w załączonym materiale wideo.

Mateusz Borek, A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze