Derby Madrytu na remis. Real nie wykorzystał okazji na zblizenie się do rywala

Real Madryt zremisował z Atletico Madryt 1:1 w 31. kolejce La Liga. Wynik meczu otworzył Cristiano Ronaldo, ale po chwili wyrównał Antoine Griezmann. "Królewscy" nie wykorzystali okazji, by zbliżyć się do drugiego w tabeli Atletico na jeden punkt. Ostatecznie tracą do wicelidera cztery oczka. FC Barcelona pozostaje natomiast poza zasięgiem - ma 11 puktów przewagi nad Atletico i 15 nad Realem.

W 53. minucie meczu na Santiago Bernabeu Ronaldo po raz kolejny potwierdził, że wrócił do wielkiej formy. Portugalczyk, po dośrodkowaniu z lewego skrzydła od Garetha Bale'a, złożył się do strzału z pierwszej piłki i efektownym półwolejem otworzył wynik spotkania. Była to już jego 27 bramka (licząc reprezentację) w 2018 roku - w całej rundzie jesiennej zdobył ich 18.

Niestety dla niego i całego Realu - zaledwie cztery minuty później wyrównał Griezmann. Francuz dostał znakomite podanie od Victora Vitolo, któremu wcześniej sam dogrywał, i po rykoszecie od Raphaela Varane'a wpakował piłkę do siatki. W 64. minucie Ronaldo, oszczędzanego na rewanż z Juventusem w Lidze Mistrzów, zmienił Karim Benzema, ale roszada ta nie poskutkowała kolejnymi bramkami. Remis z Realem zbliżył Atletico do wicemistrzostwa Hiszpanii.

Real Madryt - Atletico Madryt 1:1 (0:0)

Bramki: Ronaldo 53. - Griezmann 57. Sędzia: Fernandez. Widzów: 78 769.

Real: Navas - Marcelo, Ramos, Varane, Carvajal - Asensio (72. Isco), Kroos, Kovacić (72. Modrić), Vazquez - Ronaldo (64. Benzema), Bale.

Atletico: Oblak - Hernandez, Godin, Savić, Juanfran - Koke, Niguez, Thomas (82. Gameiro), Vitolo (61. Correa) - Costa (71. Gabi), Griezmann.

Żółte kartki: Kroos, Lucas - Lucas, Thomas, Vitolo.