Hajto: Młodzi piłkarze Górnika Zabrze mają dług wdzięczności wobec klubu

Piłka nożna

Tomasz Hajto odniósł się w Cafe Futbol do sytuacji młodych piłkarzy Górnika Zabrze, którzy dzięki klubowi wypłynęli na szerokie wody. - Oni muszą mieć teraz do tego klubu szacunek - przyznał ekspert Polsatu Sport. Obok niego w studio siedzieli dwaj piłkarze Górnika: Szymon Matuszek i Tomasz Loska.

- Rafał Kurzawa jako jedyny odejdzie z Górnika na zasadzie wolnego transferu, ale jeśli Marcin Brosz zostanie w Zabrzu, na pewno będzie chciał, żeby wszyscy inni młodzi piłkarze zostali - zaczął swój wywód Hajto.

- Uważam, że kolejny rok ciężkiej pracy w Górniku wszystkim młodym piłkarzom tylko pomoże. Ale pamiętajmy, że ten drugi sezon będzie dużo cięższy, bo zawodnicy innych klubów Ekstraklasy już wiedzą, że ci zawodnicy w piłkę grać potrafią - ocenił ekspert Cafe Futbol.

Następnie Hajto stwierdził, że za pozostaniem młodych zawodników w Zabrzu przemawia zwykła ludzka wdzięczność i uczciwość. - Ten klub jednak postawił na tych młodych chłopaków. I oni muszą mieć teraz do niego szacunek - przyznał.

- Postawił trochę z konieczności - wtrącił prowadzący program Bożydar Iwanow.

- Systuacja finansowa zmusiła ludzi w Górniku, żeby postawić na tych młodych chłopaków. Zrobili to rewelacyjnie, trafili z wszystkimi zawodnikami. I teraz taki młody piłkarz powinien być wdzięczny klubowi, że ten dał mu szansę się rozwinąć - stwierdził Hajto.

Pełna wypowiedź Tomasza Hajty w załączonym materiale wideo.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze