Pewne zwycięstwo Polskiego Cukru Toruń w Gdyni

Polski Cukier Toruń pokonał w Gdyni Asseco 87:69 w niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był wyrównany, a obie ekipy zdobywały punkty głównie z dystansu. Po trójce Glenna Coseya goście mieli sześć punktów przewagi. Asseco odrabiało straty przede wszystkim rzutami wolnymi, ale Polski Cukier nie pozwalał na zbyt wiele. Torunianie po 10 minutach wygrywali 21:16. Zaraz na początku drugiej kwarty ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza odrobiła straty i wyszła nawet na prowadzenie.

Później świetny był również Przemysław Żołnierewicz, ale dzięki trafieniu D.J. Newbilla to goście po pierwszej połowie mieli dwa punkty przewagi. Trzecią kwartę Polski Cukier rozpoczął od świetnej serii 11:0, a gospodarze przez blisko pięć minut nie potrafili zdobyć punktów. To pozwalało ekipie trenera Dejana Mihevca objąć kontrolę nad tym meczem. W pewnym momencie miała nawet 15 punktów przewagi. Asseco potrafiło jeszcze zmniejszyć straty, ale po 30 minutach było 60:53. W czwartej kwarcie goście znowu odskakiwali, a po dobitce Cheikha Mbodja znowu prowadzili 15 punktami. Tego już gdynianie nie byli w stanie odrobić. Ostatecznie torunianie zwyciężyli 87:69.

Cheikh Mbodj zanotował dla gości 19 punktów i 10 zbiórek. Przemysław Żołnierewicz zdobył 16 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty.

Asseco Gdynia - Polski Cukier Toruń 69:87 (16:21, 21:18, 16:21, 16:27)

Asseco Gdynia: Przemysław Żołnierewicz 16, Marcel Ponitka 10, Krzysztof Szubarga 10, Dariusz Wyka 8, Jakub Garbacz 7, Mikołaj Witliński 6, Piotr Szczotka 6, Filip Put 6, Bartosz Jankowski 0, Karol Kamiński 0

Polski Cukier Toruń: Cheikh Mbodj 19, Karol Gruszecki 16, Glenn Cosey 12, Łukasz Wiśniewski 12, D.J. Newbill 9, Aaron Cel 7, Krzysztof Sulima 5, Bartosz Diduszko 5, Paweł Krefft 2, Tomasz Śnieg 0, Damian Jeszke 0, Aleksander Perka 0